Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pontosan mivel foglalkozik...

Pontosan mivel foglalkozik egy nyelvész vagy nyelvmentor?

Figyelt kérdés
Ilyen irányban szeretnék továbbtanulni, nagyon szeretem a magyar nyelvet, és érdekel is a szavak eredete, hogy mit miért mondunk így vagy úgy. Szóval szívesen tanulnám. De ha végzek az egyetemen, akkor mit tudok ilyen végzettséggel dolgozni?
2008. máj. 14. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:
2008. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez a szakirány valójában alkalmazott nyelvészet: a nyelvtudomány határterületeivel foglalkozik.
2009. márc. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, az nem a nyelvmentor területe. A nyelvmentor = alkalmazott nyelvészet. Van még nyelvtechnológia szakirány, elméleti nyelvészet, meg az ELTE-n van Nyelv- és beszédtudomány. De az, hogy "szereted a magyar nyelvet", az kevés, illetve túl tág. Olyan dolgokkal is foglakozik egy nyelvész, olyan területek is vannak, amit nem is gondolnál. :) Ha tényleg elkötelezett vagy, akkor nézz utána, hogy magyar szakot kezdj-e el, és amellé válassz minort vagy specializácót, de az ELTE-n mondjuk a szabad bölcsészet szakiránya az elméleti nyelvészet. Aztán meg jól gondold meg, hogy mit is akarsz kezdeni ezzel a képzettséggel. Igenis van értelme nyelvészetet tanulni, hasznos is, de csak kevesen helyezkednek el szakmában. Egy 200 fővel kezdő magyar évfolyamból mondjuk 50 ember akar nyelvész lenni (tehát nem tanár v. irodalmár), ebből csak nagyon keveset fog alkalmazni az egyetem vagy az MTA. Szóval nagyon gondold meg. Én is nyelvészetet hallgatok, imádom, de bizonytalannak érzem a jövőm. Jövőre el is kezdek egy másik főszakot.
2009. júl. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!