Mit kéne tanulnom?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy hamarosan fakultációt kell választani és ötletem sincs, hogy miket válasszak. A matekban biztos vagyok, de a másik tárgy kiléte még elég kétséges. Továbbá azt sem tudom még, hogy pontosan milyen szakon tanuljak majd tovább.

Amit szeretek és jó is vagyok belőle: matek, biológia, kémia, rajz, hittan.

Amit kevésbé szeretek, de jól megy: angol, magyar, informatika, földrajz.

Az egyetlen tárgy, amiből szinte semmit nem tudok az a fizika.

Szerintetek hogyan tovább?



2012. szept. 6. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
2012. szept. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mondtam volna, hogy kémia szak vagy vegyészmérnök, de ha a fizika nem megy, akkor nem mondom, mert az is nagyon kell... Bioszra is kell...


Rajz?


Bár ezután nem tudom milyen szakra kellene jelentkezned. Én azt javasolnám, hogy saját belátásod szerint dönts, mi az, ami érdekel, és szereted, és szeretnéd is csinálni.

Én így választottam, nem bántam meg.

:)


(Matek-kémia fakttal mentem kémia BSc-re; matek 9-től emelt szintű volt)

2012. szept. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A matekhoz kapásból a kémiát, fizikát lehetne ajánlani, de mivel a fizika nem megy, ez a kettő kilőve.


Amibe én még látnék fantáziát az az angol, a mai világban elengedhetetlen. De pl. az informatika vagy föci is jó választás lehet faktként.

2012. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A fizika szerintem még menne is, de soha életemben nem tanultam, behozható ekkora hátrány még 2 alatt?
2012. szept. 6. 19:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Bármi behozható...


Én 1,5 év alatt emelt angolt tettem 70%-ra, szinte ált. sulis tudásról kezdve.


Szóval igen... Hajrá-hajrá :)

#2

2012. szept. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez most adott némi erőt. Annyit még szeretnék kérdezni, hogy tanárral készültél fel?
2012. szept. 8. 10:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Ami ténylegesen volt:

Általánosban elsőtől kezdve németes voltam, angolt önszorgalomból, heti 1 órában szakkörön tanultam, eljutottam a múlt időhöz.

Gimibe kerülve a német lett a haladó, az angol a kezdő nyelvem, így az angolt akkor a 0-ról kezdve újra megtanultam a múlt időig (9. osztály). Majd kaptunk egy új angoltanárt, akinek nem volt megfelelő a tudásunk (-.-) így elölről kezdtük, szintén a múlt időig jutottunk. Ekkor azt mondtam, hogy megcserélem a nyelveket, a tanárok beleegyeztek, nyáron felhoztam magam egy kicsit, megtanultam a többi múltat, és ismételgettem (Lila Oxford-os könyvből tanultam, ha ez segít). 11-ben jártam faktra, de csak hogy annyival is többet gyakoroljak, halljam a szöveget, meg ez emelt volt.

11. végén májusban középszintűztem, előtte jártam különtanárhoz, de tényleg csak ellenőrzésként, hogy biztosan jól tudok mindent, nem-e felejtek. Leérettségiztem középszinten, 95%-os lett. Nyáron nem is foglalkoztam angollal, utána ugye 12.-ben órára se kellett járni, mert megvolt az osztályozó vizsga, nem is foglalkoztam angollal, 0 felkészüléssel (Na jó, olvasgattam ilyen nyelvvizsgára készítő könyvet, 888 kérdés-válasz vagy mi) mentem emeltezni októberben, 70%-ra sikerült. Szóbeli előtt 2 nappal volt a szalagtűzőm, nem nagyon fogott az agyam :D


A lényeg: Csak akarni kell, és akár magadtól is felkészülhetsz! :)


Ha azt nézed, ténylegesen 1,5 évet készültem érettségire...

A fontos: nem kell parázni, sikerülni fog, bízz magadban! :)

2012. szept. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2012. szept. 8. 14:18
 9/10 anonim ***** válasza:
S mi lesz a légióval? Meg sem köszönted a tippem... :(
2012. szept. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oda csak férfiak mehetnek, nem?:D Azért köszönöm a Te válaszodat is.
2012. szept. 8. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!