Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Végzős középiskolás vagyok és...

Végzős középiskolás vagyok és nagyon tanácstalan. Nem tudom, mivel járnék jobban, mi legyen a választott érettségi tárgy. Szerintetek melyik lenne a jobb? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Közgazdasági szakon tanulok, ezt nagyon szeretem és érdekel is. Szeretnék később ez irányban továbbtanulni, de érettségi után maradok szakmai képzésen, hogy legyen egy másik szakmám is. Úgy hallottam, hogy 2013-tól a jogi és közgazdasági szakokon nem lesz államilag támogatott képzés, viszont én csak akkor tanulnék tovább ilyen irányban, ha lenne államilag támogatott képzés. Bár engem ez leghamarabb 2015-ben fog érinteni, mert 2 éves a szakmai képzés, addig pedig sokat változhat még a felsőoktatás.


Választható érettségi tárgyként két tantárgy között vacilálok, az egyik a közgazdaságtan (üzleti gazd.), a másik az infó.

A közgazdaságtant nagyon szeretem, lelkesen, szorgalmasan tanulok, figyelek az órákon, viszont a központi írásbeli nagyon nehéz. Nagyon sokat kellene plussz készülni rá ahhoz, hogy úgy sikerüljön, ahogy szeretném. Az infót nem szeretem annyira, bár nem vagyok olyan rossz belőle, a stabil 4-es mindig meg van. Viszont ha ezt választanám, erre is kellene keményen készülni, viszont nem tudom, hogy mennyire tudnám rávenni magam.


Szívem szerint a közgazdaságtant választanám, de tartok attól, hogy nem úgy sikerül, ahogy szeretném és pofára esek.


Szerintetek melyiket lenne jobb választani? Ti mit tennétek a helyemben?

17/L


Ui.: azért aktuális már most a kérdés, mert bármelyiket is választom, minél hamarabb elkezdek készülni rá, annál nagyobb eséllyel sikerül jól az érettségi.



2012. szept. 6. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én idén érettségiztem egy közgázban és bár nem ilyen irányba mentem tovább, de szerintem tudok neked segíteni, mivel az osztálytársaim 90%-a közgáz irányba ment, köztük a legjobb barátnőim is. Nem tudom, h megfordult-e a fejedben vagy egyáltalán tudsz-e róla, h van ilyen, de nálunk mindenki elméleti gazdaságtanból érettségizett, az üzletit nem is ajánlották, de nem is akarta senki. Ez sokkal könnyebb, mint az üzleti gazd. és akár emelt szinten se olyan nehéz jót írni belőle, ha tényleg szereted és sokat készülsz rá. Nézz utána, keress vissza pár régebbi feladatsort és ha tetszik, akkor szerintem mindenképp ezt válaszd. Az infó sem rossz egyébként, de ha ennyire közgáz irányba szeretnél továbbtanulni, akkor biztos, h neked a közgáz érettségi lesz használhatóbb (és kell is főiskolára/egyetemre nagyon az érettségi anyaga). Remélem, tudtam segíteni.

2012. szept. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!


Ebben a suliban a mi osztályunk az első közgazdasági osztály, szinte mi vagyunk a kísérleti alanyok. A szakirányválasztásnál nálunk 3 lehetőség volt: az elméleti, az üzleti gazdaságtan és a gyakorlat. A legjobb az lett volna, ha mind a hármat be tudom pakolni az órarendben, de sajnos túlléptem volna a max. óraszámot.

Ráadásul kis létszámú osztályként arra sem volt esély, hogy csoportbontásban legyünk az alapján, hogy mit választottunk, elméleti vagy üzleti gazdaságtant. Szóval a lényeg, hogy elméleti gazdaságtant nem tanulunk, így ebből nem érettségizhetek.

2012. szept. 7. 17:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, értelek. Akkor szerintem érdemesebb az üzletit, ha muszáj választani, de egyébként olyat is lehet, hogy ha még nem idén érettségizel, akkor idén pl. leérettségizel infóból, jövőre meg üzletiből és meglátod, melyik sikerül jobban, úgyis azt fogják beszámítani a továbbtanulásba is.
2012. szept. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Tavasszal leérettségizek, majd itt maradok a suliban szakmai képzésen. Ha a választott érettségi tárgyam nem úgy sikerül, ahogy szeretném, akkor pl. egy év múlva érettségizhetek egy másik tárgyól 6. érettségi tárgyként?

2012. szept. 7. 17:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, ahányból csak akarsz :) Szerintem így lesz a legjobb.
2012. szept. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!