Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tovább tanulás vagy munka?...

Tovább tanulás vagy munka? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős (szakközépbe járok) és nem tudom, hogy mi lenne a jobb?... Érettségivel munkát kapni (szinte) lehetetlen... még diplomával se könnyű.

Ha továbbtanulok akkor és orvosira szeretnék menni, viszont a szüleim jogi karra akarnak küldeni... ha oda kell mennem akkor inkább nem tanulok tovább... Utálom a jogot!!!

Már tiszta depressziós vagyok.


Tudnátok esetleg egy másik szakot ami "jobb" mint a jog?

Szeretem a magyart (irodalom, nyelvtan)a bioszt a kémiát a rajzt (nem csak rajzolni, hanem a művtörit is) és sík h*lye vagyok matekból és fizikából (mérnöki szakok ezzel kilőve).



2012. szept. 6. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

ez nem is kérdés egyértelműen tovább tanulás, a másik látom, hogy nem hagyod magad, de ne add be a derekad a szüleidnek elsősorban te élteted és ha lehetőséged van rá olyan munkát kell a jövőben végezni amit szívesen csinálsz és érdekel.

az orvosihoz elhivatottság kell, benned megvan ez?

hányszor próbálkoznál ha nem vennének fel elsőre? másba kezdenél? mert akkor felejtsd el :)

jövőre próbálom harmadjára orvosit, tehát 2. év lesz, hgy nem járok sulbia és nincs munkám, megerősítelek, hogy ha nemis teljsen lehetetlen de nagyon nehéz normális munkát találni ugyhogy nincs tanulói jogviszonyod.

tanári pálya?

2012. szept. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sztem a saját utadat kell járnod, biztos meg tudod beszélni a szüleiddel, hogy te nem akarsz jogra menni. lehet, h idő kell nekik, mire megszokják, de megértik és elfogadják, ha kitartasz a véleményed mellett. Mellesleg elmehetnél gyógyszerésznek is, elég jó munkákat ajánlanak nekik, nem hajszolják őket annyira, mint az orvosokat, nincs annyi túlóra, és fontos a kémia és a biosz. Egyik barátnőm oda jár, húzós szak, de abszolút érdekes és nagyon sok lehetőséget ad. Leginkább gyógyszergyárakban lehet jó karriert befutni vele, mint Qualified Person.

a magyart jó, hogy szereted, csak a világon semmire nem mész vele. jó, tuti fog jönni 1-2 elvetemült, aki ezt megcáfolja, mert stb. de az átlagember azzal csak diplomás munkanélküli lesz, vagy másféle munkát vállal.

2012. szept. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tanári szakot azt néztem, de nem egy álom munka. A végső lehetőség. :)

2012. szept. 7. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!