Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tovább tanulás lehet hogy már...

Tovább tanulás lehet hogy már nem is szabad annak menni?

Figyelt kérdés

Nos,az utóbbi 1 évben megerősítettem magamba hogy informatikus sulira szeretnék tovább tanulni általánosból.DE sokan mondják írják hogy olyan terített egy szakma hogy el se lehet helyezkedni benne.Persze senki sem jós senki sem tudja mi várható a jövőben de érdemes ezt a szakmát választani?

Szerintem ezt tudnám jól csinálni,van egyáltalán olyan iskola vagy tanfolyamok ahol ki lehet tanulni szinte minden részét? Hálozat,főként hardverek,szoftver,minden komplett hálozat kialakítás,stb..


Vagy még ami érdekel a traktorozás azaz mezőgazdasági gépkezelő vagy ami ehez közelei gépészmérnök,most ezt tulajdonkép nekem kéne eldönteni de már nem tudom hogy mit higgyek.Tényeg ennyire terített lenne a szakma mármint az informatika?



2012. szept. 21. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mérnökökből hiány van még mindig, bár nem nagyon lehet négy-tíz évre előre látni. A programozó is mérnök tulajdonképpen.
2012. szept. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A szie-n van Mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnöki
2012. szept. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Programozóként ha jó vagy, lazán degeszre keresed magad. Akár anélkül, hogy ki sem teszed a lábad otthonról. Ismerősöm ezzel foglalkozik, több mint egy millát keres havonta, és kb kéthetente egyszer kell bemennie a munkahelyére.

Aki esetleg nem tud elhelyezkedni, az több mint valószínű hogy iszonyat béna, vagy én nem tudom. Ismerek egy pár informatikust, és egyik sem munkanélküli. Szerintem 10 év múlva is el lehet majd vele munkát találni. Addigra talán már ott fog tartani a világ, hogy ha elromlik a klotyó is informatikai szakembert kell hívni a javításhoz.

Egyébként kik azok akik azt mondják, hogy nem lehet a szakmában elhelyezkedni? A szakma terített, de nem telített:) Még külföldre is mehetsz vele akár. Egy barátomnak most ajánlottak fel egy állást Hollandiában, pedig csak annyit tett, hogy kíváncsiságból kitöltött egy jelentkezési lapot egy külföldi állásbörzén.

Egyébként a gépészmérnök is még jó szakma, keresett. A mezőgazdaságból pedig 10 év múlva már nem lesz semmi. Legalábbis ebben az országban. Tanuld csak azt ami érdekel, nem lesz gond.

2012. szept. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Erre a válaszra vártam olyan érzésem lett.:) Köszönöm neked!


Iskolában a matek tanárom aki infót is tartja az könyőrgöt hogy ne menjünk informatikusnak mert hogy nagyon terített szakma.

Tulajdonképp én úgy látom a dolgot hogy:

SOK INFORMATIKUS VAN,DE KEVÉS JÓ ÉS KEVÉS SOK TUDÁSSAL TAPASZTALATTAL.

És te ezt most megerősítetted.


Nos igen a mezőgazdaság halott,mindenhol szinte már csak maszekok vannak,de ha még lenne minden faluban tsz nem lenne olyan hogy nem tud menni dolgozni, alkalmi munkásnak dinnyét szedni,marhákat etetni stb..ki nem tud?


Várok még ilyen válaszokat de ez bőven megér egy hatalmas zöld pacsit!

2012. szept. 21. 21:37
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a haverja aki degeszre keresi magát egy programtervező inforamtikus, amiből biztos vagyok hogy nincs sok.
2012. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha elvégzel egy bsc képzést valamelyik egyetemen és a legfontosabb, hogy mellette képzed és fejleszted saját magad(!!!!!), akkor kizárt, hogy ne tudj elhelyezkedni. De először győződj meg arról, hogy tényleg el tudnád-e. Matek lesz az egész, szóval ez az alap, plusz érdemes lenne belekóstolni programozásba meg kódolásokba, mivel ha nem tanultad ezeket eddig azoktól könnyen elmehet a kedved utána. Most jelenleg is kellenek bőven jó infos szakértők, nem is beszélve a jövőről... Szóval, ha tényleg szeretnéd csak csináld, mert tuti szakma akár mi is lesz a jövőben. Üdv: egy gépész
2012. szept. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ui: Ha tutira sokat szeretnél keresni, akkor jobb rámozdulni a programozásra, ahogy az előbb is írták.
2012. szept. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem.Matekból aránylag stabil vagyok 4-5-s fizika pedig még csak most jött be mint új tantárgy de eddig tetszik.


Aki ilyen hardverekkel foglalkozik az hogy hívják?Mármint van külön neve úgy mint pl. programozó?

2012. szept. 22. 15:42
 9/11 A kérdező kommentje:
Vagyis én eddig nem hallottam ilyenről..
2012. szept. 22. 15:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mit értesz ez alatt. Hardverekkel úgy foglalkozik, hogy a működtetésükkel vagy maga azzal, hogy megtervez egy hardver eszközt. Ha az utóbbi, akkor lehet érdemesebb villamosmérnök szakra mennem és onnan szakirányba infós területre. De alapvetően infós szakon is van szerint olyan szakirány ami ehhez kapcsolódik. Amúgy meg nem annyira fontos a szakirány, az nem határozza meg azt, hogy akkor te ehhez értesz ahhoz meg nem.
2012. okt. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!