Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani módszereket...

Tudnátok mondani módszereket a biosz tanulásra?

Figyelt kérdés
Nehezen megy a biosz tanulás, mert kb. 10 percig bírom nézni a tananyagot utána kezdek rosszul lenni, pedig nem mondhatnám hogy undorító dolgokat írnak meg mutatnak a képeken. Most pillanatnyilag 8 oldalt kéne megtanulnom keddre de az eddigi tanulási módszerem sajnos nem sokat segít. Ti mit javasoltok? Az eddigi módszerem: 10-szer elolvasni mind a nyolc oldalt, először egyenként aztán még 5-ször egyszerre.

2012. szept. 22. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Ne magold be, hanem értsd meg. Gondolom középsulis anyagról van szó, tehát semmi bikém és hasonló, tehát sima ügy megérteni.
2012. szept. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Ha ennyiszeri olvasás után sem megy, akkor érdemes lenne megpróbálni bemagolni, mert a szimplán olvasás (nálad) ezek szerint nem játszik.

Törit, irodalmat hogy tanulsz? Ugyanúgy kellene ezt is.

2012. szept. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bensdorp ***** válasza:
90%
Szerintem írd ki egy füzetbe vázlatosan a tananyag érdemi tudnivalóit. Ha átkerül a te logikai rendszeredbe, és nem csak egy ömlesztett szöveg lesz, megértesz minden összefüggést, és utána már csak memorizálni kell a lexikális részét.
2012. szept. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: nem középsulis hanem általános 8.osztály. Törit irodalmat ugyanígy csak azt füzetből, boiszt azt érdemesebb könyvből mert ritkán csinálunk jegyzeteket és azok se teljesen tiszták. De majd most keresek üres füzetet és abba itthon külön jegyzetelek, köszi a válaszokat! :)
2012. szept. 22. 15:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó az tök mindegy, hogy középsuli-e vagy általános (vagyis így még könnyebb az anyag), de a lényeg az volt, hogy nem egyetemen tanulod, ahol azért közel sem könnyű megérteni az anyagot. De inkább menjél és tanulgasd még, ha te csak lepontozgatni tudsz -.-"
2012. szept. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bensdorp ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a kérdező pontozott le (engem is ugyanúgy lepontoztak, pedig a kérdező megfogadta a tanácsomat), és különben se feltételezd egyből a rosszat, és pláne ne ilyen stílusban írd meg!
2012. szept. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem szokásom senkit lepontozni, nem is igazán foglalkozok a pontozós kezekkel. Ha használom is őket akkor is csak a zöldre nyomok, a h*lye válaszokkal meg nem foglalkozom.
2012. szept. 23. 08:31
 8/9 anonim ***** válasza:

te milyen suliba jársz? már nem azért, de 8-ba 8 oldalt megtanulni egyik óráról a másikra túl sok...

nálunk gimibe a biosz fakton kell ennyit tanulni egyik óráról a másikra...

én azt gondolom ezt a 8 oldalt ti év eleje óta veszitek és elhanyagoltad a biosz tanulást most pedig tz-t fogtok írni és be kell pótolnod az 1 hónapos anyagot

vagy írd már le léci h melyik általánosba jársz, mert én még nem hallottam olyanról h egy sima ált. suliba ennyi bioszt kell tanulni!

2012. szept. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért kell ennyit tanulnom mert magántanuló vagyok és egy héten csak egy biosz van, ezért 3-4 leckét kell venni egyszerre, az osztályhoz meg sajnos nem tudok bemenni bioszra mert akkor más órám van.
2012. szept. 23. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!