Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémiai egyenletek! Segítene...

Kémiai egyenletek! Segítene valaki?

Figyelt kérdés

9.-es vagyok, a tanár azt mondta, hogy már kellene tudnunk ezeket a kémiai egyenleteket és a rendezésüket. Viszont én nem értem.


Pl: H + O2(alsó indexben) Azt tudom hogy ebből víz lesz. Na de hogyan kell rendezni az egyenleteket? néhány egyszerű példán át megmutatná valaki? Köszi. :D



2012. okt. 5. 08:20
 1/1 anonim ***** válasza:

S + O2 --> SO2


A kén a VI.A főcsoport tagja és két vegyértékelektronnal rendelkezik. Az oxigén szintén a VI.A főcsoport tagja és két vegyértékelektronnal rendelkezik, ezért 1:1 arányban reagálnak egymással.


Ca + 2HCL --> CaCl2 + H2


A kalcium a II.A főcsoport tagja két vegyértékelektronnal rendelkezik, a kalcium a klórral reakcióba lép, a klór viszont a VII.A főcsoport tagjaként egy vegyértékelektronnal rendelkezik, ezért keletkezik CaCl2, ehhez viszont 2 mol HCL-ra van szükség és így 2 mol hidrogén keletkezik!


Ezeket az egyenleteket próbáld megoldani:


Ca + O2 -->

H2SO4 + NaOH -->

Na + Cl -->

C + O2 -->

CaCO3 + HCl -->


Küldd vissza megoldva, aztán majd átnézem :)

2012. okt. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!