Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha alapképzés után (BSc)...

Ha alapképzés után (BSc) ugyanazon az egyetemen, megszakítás nélkül elkezdem a mesterképzést, akkor az új hallgatói jogviszonynak számít?

Figyelt kérdés
A hallgatói szerződés miatt érdekelne, hogy aláíratják-e arra a két évre.
2012. okt. 10. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, mivel mesterszakra újra kell felvételizni.
2012. okt. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem (mindenhol). Legalábis azt olvastam valahol, hogy nrkem nem fog annak számítani, de már nem tudom, hogy egyetemi vagy országos szintű volt e az infó.
2012. okt. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De igen mindenkinek kell.

A Felvi Jogászhoz intézett kérdésére a következő válasz adható:


Tájékoztatjuk, hogy 2012 januárjától hatályba lépett a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény, amely 2012 szeptemberétől a következőket fogja rögzíteni:

A hallgatói jogviszony a felvételről vagy az átvételről szóló döntés alapján, a beiratkozással jön létre. A beiratkozást megelőzően a hallgatóval - a Kormány által meghatározott feltételekkel - hallgatói szerződést kell kötni.

A hallgatói szerződést első alkalommal a 2012/2013. tanév első évfolyamára történő beiratkozást megelőzően kell megkötni.

Látnia kell, hogy az alap- és a mesterképzés egymástól független képzési ciklus, vagyis Önnek a fennálló hallgatói jogviszonya az alapképzés befejezésével meg fog szűnni, a sikeres felvételit követően pedig újabb hallgatói jogviszonyt fog létrehozni a beiratkozással (még akkor is, ha tanulmányait azonos felsőoktatási intézményen belül folytatja.)

Tekintettel arra, hogy Ön 2012 szeptemberében mesterképzés első évfolyamára kíván beiratkozni, így az említett jogszabályi rendelkezés Önre is vonatkozik, hiszen a jogszabály nem tesz különbséget abban a tekintetben, hogy az érintett hallgató milyen képzési ciklusba tartozó képzésre kíván beiratkozni.

2012. okt. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utánnanéztem, valóban én tévedtem. Ugtqnakkor köszönöm a kiigazítást.
2012. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na igen, valahogy én is így gondoltam, csak azért gondoltam megkérdezem. Kösz a válaszokat.
2012. okt. 10. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!