Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nekem is kell-e két emelt...

Nekem is kell-e két emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Elvileg 2013tól kell 2 emelt érettségi egyetemre felvételhez. Engem most felvettek BME-re (2012-13), viszont egyéb okok miatt jövöre újra jelentkeznék ugyanarra a szakra. Most van egy emelt info érettségim és 450 pontom. Kérdésem, hogy ha jövőre ugyanide jelentkeznék (a pontjaim bőven elegek erre a szakra), akkor kéne még egy emeltet összehoznom?

2012. okt. 23. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hol olvastad, hogy kell egy emelt?
2012. okt. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Idén érettségiztem-felvételiztem, ezért rám nem volt érvényes, de hallottam valami oktatási törvényről ami 2013-ban lép érvénybe, és a lényege az, hogy az egyetemekre csak két db emelt érettségivel lehet majd bekerülni..Viszont mivel most újra jelentkezem majd rám is érvényes lesz. Rosszul tudom? ha nem így van akkor hogy?
2012. okt. 23. 21:47
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Nincs ilyen, egyáltalán nem kell két emelt. Egy emelt is csak bizonyos szakokon, kettő pedig sehol sem előírás.
2012. okt. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy jövőre 1 emelt lesz kötelező, 2 csak bizonyos helyeken pl az orvosin. Tehát akkor te így rendben vagy. :) Bár már annyira én sem vagyok képben, idén érettségiztem.
2012. okt. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan egyetemek, ahová 2013-tól 2 emelt kell, de nem mindenhova. A szakok listáját megtalálod a felvi.hu-n és az om honlapján egyaránt.
2012. okt. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!