Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik lehet a jobb: egy...

Riszti kérdése:

Melyik lehet a jobb: egy környezetvédelmi technikus képzés vagy inkább egy hasonló jellegű diploma? Mennyire keresett szakma ez ma itthon? Egyáltalán az ország melyik részén és hova kereshetnek manapság vízügyi technikusokat?

Figyelt kérdés

Illetve ezen a szakterületen leginkább milyen diploma a jobb? Engem leginkább a komplex megoldások érdekelnek a környezetvédelem minden szegmensét figyelembe véve (megújuló energiák hasznosítása, passzív, aktív házak, bionom és önfenntartó életmód)Ehhez milyen diploma a jó? A környezetga(rá)zdálkodási agrármérnök képzés mennyire hasznosítható, mivel itt az oldalon olvastam már ilyet is meg olyat is..vagy van-e olyan felsőfokú szakképzés ami ehhez hasonló szakterületen szóba jöhet akár levelezőn, akár estin, akár költségtérítéses vagy fél állami finanszírozásban? A diákhitelről például úgy tudom, hogy 35 éves korig lehet felvenni nem tudom, hogy számít-e a hitelfelvételnél az aktív bárlista? Vagy külföldön a szomszédos országokban illetve elsősorban Ausztriára gondolok van-e felsőfokú környezetvédelemmel kapcsolatos képzés?Oda hogy lehet bekerülni és milyen költségvonzata van?

„Röviden” ennyi!Előre is köszi a segítséget!


2012. okt. 24. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Environmental Engeneering v. Environmental Engineering Science, ilyet keress. Biztos van Ausztriában is.

Külföldön szerintem normális a képzés és el tudnak helyezkedni a szakemberek.

Magyarországon... Elsőéves környezetmérnök hallgató vagyok, és azon gondolkozok, hogy milyen szakra menjek át a következményeket is vállalva, mert ennek is se haszna, se célja, se eredménye nincs, viszont egy biztos: diplomás munkanélküliség!

2012. okt. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A környezetmérnöki szakkal kapcsolatban - más hasonlóról nem tudok nyilatkozni:

7 féléves a képzés. Ebből levonhatunk két félévet, amik alapozófélévek, és más mérnöki szakokon is hasonlóak. Nálunk két tárgy van, amit a másik két, gyökereiben különböző szak nem tanul, a többi tárgy és tananyag ugyanaz!!

Marad 5 félév. Ebből az utolsó kettőben már megint nincs semmi szakmai, csak a szakirány. Namost jobb helyen van vízminőség-védelem, levegőminőség-védelem, környezettechnika, stb. Nálunk olyan szakirány van, ami még a nem keresettnél is kevésbé keresett a munkaerőpiacon plusz végképp semmi köze a környezetvédelemhez. Ezt a szakirányt a tanárok is alázzák...

Tehát levonhatunk még két félévet.


Marad csupán három félév magára a szakmára. Van környezeti elemek védelme, ez 5 tantárgy, vízminőség v., levegő, zaj/rezgés/radioaktivitás, hulladékkezelés, talajv. Van ezen felül természet- és tájvédelem, ez két féléves tárgy.

Több tárgyról nem is tudok - két egyetem mintatantervét is néztem, egyik a sajátom -, ami kifejezetten környezetmérnök-tárgyak, illetve államvizsgán is a fent felsoroltakból vannak csak tételek.


Namost gépész-, villamos- stb mérnököknek indul környezetvédelmi szakmérnök szakirányú továbbképzés, ami ált. négy féléves, így egy félévvel hosszabb is, mint a mi képzésünk. Ők tehát vélhetően ugyanazt tudják, mint mi, csak mellé van gépész, villamos közlek. egyéb mérnöki diplomájuk.


Melyikünket fogják előbb alkalmazni?



Egyébként a BME-VBK biomérnöki szakján indul környezetvédelmi szakirány. Ha valaki mindenképpen a környezetvédelemmel akar foglalkozni, annak ezt ajánlom. Biomérnök = vegyészmérnök, tehát keresett. Ráadásul a környezetvédelmi szakiránnyal lényegében környezetmérnök is, sőt, szerintem az összes környezetmérnöki szakmai tárgy megvan nekik is a szakirányukon. Aztán biomérnök BSc + MSc-vel mehetsz doktori iskolába, és akkor a kémiai tudományok doktora leszel.

2012. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!