Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akar ma mindenki pszicho...

Miért akar ma mindenki pszichológus/jogász/orvos lenni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Én szeretnék jogász lenni. Kicsi koromtól fogva nagyon tudtam érvelni, meg szeretek beszélni és eldurran a fejem az igazságtalanságok láttán. Úgyhogy ezért szeretném ezt a pályát. Nekem mindenki azt mondta, hogy jogászokkal már Dunát lehet rekeszteni. Csakhogy nem a mi városunkban. Itt már minden jogász nyugdíjas korban van. Szívesen átveszem a helyüket és szeretném ezt csinálni, mert örömöt lelek benne.

Amúgy szerintem sokan csak a pénz miatt akarnak jogászok lenni.

2009. aug. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
90-ban a pénz meg a kényelmes munka miatt, 10%-ban azért mert vonzódik az illető ehhez a szakmához és tehetsége is van hozzá.
2009. aug. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Hmmm...

A statisztikák szerint mindenki inkább turizmus-vendéglátás és kereskedelem-marketing ill. egyéb "alibi" szakokra megy.

2009. aug. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én meg orvos szeretnék lenni, pontosabban fogorvos. De egyáltalán nem a pénz miatt! Gyermekfogszakorvos szeretnék lenni, SZTK-ban dolgozni... imádom a gyerekeket, szeretnék azokon is segíteni, akiknek a szüleik nem engedhetik meg maguknak, hogy magánorvoshoz vigyék a gyereküket. Olyan SZTK-s doki akarok lenni, akihez ha nem is örömmel, de szorongás, gátlás és mindenféle rossz érzés nélkül mennek a gyerekek, aki miatt nem fognak a gyerkőcök még felnőtt korukban is rettegni egy szimpla fogászati ellenőrzéstől.

Persze aztán ha úgy adódik, szívesen dolgoznék emellett heti pár napban magánorvosként is, de mondom, nálam nem ez (és a pénz) az elsődleges szempont, sőt...!

2009. aug. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor járok orvoshoz mert gyógyíthatatlan (nem halálos,zöldhályog) betegségem van,talán emiatt szeretnék az lenni.De ez nem biztos a kémia,a matek,meg a biológia a kedvenceim, úgyhogy,ha nem orvos akkor valami reál.
2009. aug. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Elsőnek!

Te ne menj jogásznak, Mo-on nem kell nekik nagyon érvelni, valamit vagy büntet a törvény vagy nem, segg kell hozzá,hogy megtaláld. Az igazságtalanságot is felejtsd el. Főleg kezdő ügyvédként nagyon sok olyan munkád lesz amikor olyan embert kell védened akinek az ártatlanságában nem hiszel. Később ez annyiban fog javulni,hogy már nem nem hiszel az ártatlanságában,hanem tudod ,hogy nem az. Érvelésre, itthon ,nincs szükség. Ez nem Amerika.

2009. aug. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kiskorom óta orvos szeretnék lenni, igazából másként el sem tudom képzelni magam. :) És jó vagyok biológiából, kémiából. De én is észrevettem már, hogy rengetegen szimpatizálnak ezzel a 3 szakmával, akkor is, ha később nem ezek mellett döntenek.
2009. aug. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Jó kérdés. Én harmadszorra próbálkozok bekerülni pszichológiára, oda vissza vágom az Atkinson pszichológia tankönyvét és a Bereczkei Evolúciós pszicológiáját, de senkit sem érdekel. Érettségizem, nyelvvizsgázom, de sajna sosem sikerül elérni a ponthatárt. Ennek ellenére tele van a szak olyanokkal, akik divatból mennek oda, mert olyan trendin hangzik, hogy pszichológus (vagy orvos vagy jogász). Elvan cseszve a felvételi rendszer. Ha még mindig a hagyományos elbeszélgetős felvételi lenne, akkor a fele kerülne be azok közül, akik most ott vannak, sőt lehet, hogy nem is jelentkeznének annyian, de sajnos nem így van és azok akik szenvedélyből tanulnák és csinálnák ezeket a szakokat, csak épp nincs még plusz 10 pontjuk, azok várhatnak a sorukra, vagy mehetnek valami büfészakra. Azért nem adom fel és ti se adjátok, ha orvosok jogászok vagy pszichológusok akartok lenni!
2010. aug. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár, 6 és fél írtad, utolsó, de azért válaszolnék. Nem tudom, hogy bejutottál-e végül pszichológiára, vagy nem, de talán nem kellett volna ennyiszer próbálkoznod, ha a pszicho tankönyv helyett a felvételi tárgyakra koncentrálsz. Ugyanis pszichológiára NEM pszichológiából van/volt/lesz a felvételi, hanem magyar, töri, biosz..stb nem tudom, épp mik a választhatóak. Orvosira se anatómiát meg biokémiát tanulnak a felvételizők hanem bioszt és kémiát/fizikát. Ahogy jogra se alkotmányjogot kell tanulni, hanem törit és magyart.
2017. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*éve
2017. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!