Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol találok Budapesten kollégi...

Hol találok Budapesten kollégiumot? Felvettek Egyetemre, és ma reggel megkaptam a kollégiumi jelentkezésem elutasítását! Sajnos arra, hogy albérletbe, illetve társbérletbe menjek, nincs pénzünk!

Figyelt kérdés
2009. aug. 24. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Itt nézelődj:

[link]


Nyugodtan mehetsz szakközép iskola koleszába is, amikor kollégista voltam, nálunk is voltak egyetemisták, fősulisok.

2009. aug. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%

Az első válaszoló írásához hozzáfűzném: akkor vehetnek fel középiskolai koleszba, ha középiskolással nem tudják feltölteni a létszámot, ami általában szeptemberben derül ki, továbbá saját néven csak úgy vehetnek fel, ha fizeted azt a bizonyos támogatási normát, amit amúgy a kolesz kap fejenként, ez huszonezer forint, amiben nincs benne az étkezés, csak az elhelyezés. A jobb koleszokban emellett vállalnod kell az ottani házirend betartását is, tehát a kedvedért a portás nem fog virrasztani, ha éjjel kívánsz bejönni, többnyire úgy működik, hogy vagy beérsz éjfélig, vagy reggel 5-6 körül jöhetsz. Ha van ismerősöd, esetleg el tudja intézni, hogy más nevén legyél bejelentve, aki középiskolás OM azonosítóval rendelkezik, így esetleg nem kell fizetned. Tehát ez nem egyszerű.

Ha még belül vagy a fellebbezési határidőn, azt javasolnám, nyújts be fellebbezést, nézd meg, nem felejtettél-e valami fontosat beküldeni a kérelmed mellé (pl. kereseti igazolás).

2009. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Barátnőm egyházi kollégiumban lakik. Oda 12-16ezer a havi kolidíj.

Éjjel ott sem lehet kimászkálni mint a középiskolaiban, de szépen felújított, tiszta, 2-4 ágyas szobák vannak.

Ő sem kapott a sulis kollégiumban helyet, nem is olyan szegények, tehát szerintem nem lehet túl nehéz bejutni.

2009. aug. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Még az előzőhöz annyi, hogy vallásosság nem feltétel, nincsenek kötelező reggeli imák/egyebek sem.
2009. aug. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%

Megpróbálhatsz egyházit, nekem is javasolták, de nincsenek tele ők sem szabad helyekkel, pont azért, mert nem is drága annyira, de sokkal színvonalasabb a legtöbb, mint egy átlag egyetemi koli. Nekem is úgy mondták, hogy van 2 hely, próbáljam meg a felvételit, mert ott felvételi volt, ilyen elbeszélgetés, meg azt hiszem valami történelmes kérdések stb.

Szerintem is próbálj fellebbezni, gondold át, hogy esetleg be tudsz-e járni onnan, ahol laksz, meg nézzél albérleteket, bár a jó és olcsó helyek már elkeltek leginkább.

És reménykedj.

2009. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, melyik okos pontozta le a válaszomat, 18 éve dolgozom kollégiumban, nem a levegőbe beszéltem. Még mindig azt mondom, hogy a legelső és legfontosabb lépés a fellebbezés, és a középiskolás koli rázós lehet.
2009. aug. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!