Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű érettségit...

Emelt szintű érettségit (angol) előrehozottan mikortól lehet tenni (általánosságban)?

Figyelt kérdés

2013. jan. 12. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Lényegében bármikor tehetsz. Ha még nem ért véget a tantárgy, és addig teszel belőle érettségit, az előrehozottnak számít.

Viszont ilyen esetben osztályozó vizsgát köteles tenni a diák azoknak a féléveknek az anyagából, amiket még tanórán a tanterv szerint nem vett a csoport.

Nálunk 12. osztályban is végig van angol nyelv, így akik előrehozott érettségit tettek 11. végén, azok a 11. osztályos anyag második feléből, s az egész 12.-es év angol anyagából tettek írásbeli s szóbeli osztályozó vizsgát, amelynek ha megfeleltek, akkor kérvényezhették az érettségire bocsájtást.

Emelt érettségit az én osztálytársam 12. tanév (tehát utolsó gimis évünk) őszén tettek. De előtte 11. évfolyam tavaszán bebiztosították magukat egy jó (90% felettire sikerült) közép angol érettségivel, annak esetében, hogyha az emeltet elrontanák, lehet, hogy a közép érettségijük több pontot fog érni, mint az elrontott emelt. Szintemelőt bármikor lehet tenni, viszont emelt szintű érettségit ismételni csak akkor tudod már, mikor nem vagy az intézmény hallgatója, s csak fizetős formában.

Szóval bármikor lehet emeltet tenni, csak nem mindig érdemes. Amíg a közép érettségid nem haladja meg a 90%-ot, addig nem is érdemes emelt szinttel próbálkozni. Úgy tudom, hogy a magnó rész nagyon húzós emelten. :(

2013. jan. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a részletes válaszod.

Én az újraérettségizős-fizetős kategória lennék,ha erről van bővebb infód (tényleg bármikor lehet? ár? stb) esetleg írhatnál még.

Kb.6-7 éve érettségiztem középfokon 11.-ben előrehozottan.

Most kéne egy jó emelt a fősulihoz,a nyelvre gondoltam,de májusig nem hiszem,hogy sikerülne felkészülnöm,ezért kérdeztem.

Köszi!:)

2013. jan. 14. 14:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy olyan esetben pontosan hogyan zajlik. A te kategóriád szintemelő érettségi lenne az biztos, és fizetned kell érte.

Valószínűleg te is őszi vagy májusi időszakban vizsgáznál valamelyik közoktatási intézményben, hozzácsapva az alapvetően gimis érettségizőkhöz. Írásbeli s szóbeli tekintetében is. :)

Nekünk gimiben január/február környékén kell leadni a jelentkezést a májusi érettségikre, az őszi (október-november) érettségire pedig szeptember első hetében kell jelentkezni. Szerintem ez rád is vonatkozhat.

Az www.oktatas.hu oldalon találhatsz erre információkat.

2013. jan. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!