Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hallgatói szerződés mellett...

Hallgatói szerződés mellett ha kicsúszunk a képzési idő másfélszereséből, kidobnak, vagy fizetőssé dobnak át?

Figyelt kérdés

Szóval a hallgatói szerződésben oké hogy:

- A képzési idő 2szereséig kell itthon maradni, vagy 20 éven belül visszafizetni a tandijat.

- Ha bukunk, ugye fizetjük az eddigi féléveket...

- A képzési idő másfélszeresén belül el kell végezni, DE HA NEM???...

Szóval 3 éves szak, 4.5 éven belül netán nem tudnánk elvégezni, akkor mindenképp van valami szankció.

De mit foglal magába a szerződés?

Államin nem folytathatjuk, és átdobnak fizetősre, vagy fizetősen sem folytathatjuk??

Sajnos ezt nem tudtam értelmezni.


2013. jan. 25. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egy kicsit el vagy tájolva.

"- A képzési idő 2szereséig kell itthon maradni, vagy 20 éven belül visszafizetni a tandijat."

- A képzési idő kétszeresét kell ledolgozni 20 éven belül VAGY visszafizetni a teljes képzési költséget kamattal együtt


"- Ha bukunk, ugye fizetjük az eddigi féléveket..."

Ez sem igaz. Mivel a képzési idő másfélszerese alatt kell elvégezni, bukás megengedett (persze ez nem azt jelenti, hogy bukni is kell)


"- A képzési idő másfélszeresén belül el kell végezni, DE HA NEM???..."

"Hallgató jelen szerződés szerinti képzésére tekintettel a Magyar Állam által folyósított állami (rész)ösztöndíj 50%-ának megfelelő összeget a Magyar Államnak, ha az a) pontban meghatározott határidőn belül nem szerzi meg a (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésben az oklevelet"

Ezt a szerződésből másoltam ki. Szerintem lehet értelmezni.

Itt találod a mintát: [link]

2013. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az megvan, de utóbbi kérdésembe, ha képzési idő másfélszerese alatt nem végezzük el, 50%-át visszafizetjük, de attól független, fizetősen lehet folytatni tovább? vagy semmilyen módon nem?
2013. jan. 25. 19:24
 3/12 A kérdező kommentje:
Mert arról nincs szó, hogy visszafizeted, és folytathatod-e fizetősen
2013. jan. 25. 19:25
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet folytatni. Mert akkor tegyük fel: van egy szak, félévenként 200.000 Ft. Költségesre jelentkezek, fel is vesznek, elvégzem 3 éven belül (6 félév, vagyis 1.200.000 Ft-ba kerülne). Most nézzük azt, hogy államira jelentkezek, 4,5 év alatt nem tudom elvégezni. Vissza kell fizetni az 50%-át (9*200.000 Ft, ami 1.800.000, annak a fele 900.000). Ha folytathatom költségesen, akkor mondjuk 1 félév alatt be tudom már fejezni (az +200.000 Ft-ot jelent). Így összességében 1.100.000 Ft-ba került a képzés nekem, úgy, hogy 5 év alatt fejeztem be.

Ergo kényelmesebb és olcsóbban be tudnám fejezni államin, mint költségesen.

2013. jan. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom sajnos én sem. Bár nem érint, csak szeretem előre tudni a dolgokat, mi lenne ha...

Lehet utána érdeklődök a felvi.hu email cimén, hátha valaki tud pontos infót :) Mindenesetre én is hasonlóan gondolkodtam mint te. És köszönöm a válaszod ! :)

2013. jan. 25. 20:00
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként, ez mindig is igy volt, hogy állami után fizetősre átkerülve mindig olcsóbban végezhetjük el úgymond.
2013. ápr. 20. 12:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát jó hogy. A szerződés előtt nem kellett visszafizetni visszamenőleg a félévek 50%-t. Simán átdobtak költségesre és addig fizetted a féléveket ameddig tudtad.
2013. ápr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De most vajon hogy van? Hogy a túlcsúszott másfél év után, költségesen is lehet folytatni utána? Régen egyébként, hány félév volt költségesen maximum?
2013. ápr. 20. 13:03
 9/12 anonim ***** válasza:

Költségesen nincs korlát. Ameddig tudod fizetni.

Szerintem igen, lehet folytatni költségesen, csak a hallgatói jogviszony megszűnése után vissza kell fizetni az elhasznált államis féléveket.

2013. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Régen egyébként hallottam olyat, hogy költésgesen is nem lehet bent az ember "bármeddig" ameddig tudja fizetni, hanem a képzési idő 2szereséig kell elvégezni. Nem tudom mennyi benne az igazság.
2013. ápr. 20. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!