Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pótfelvételi eljárás?

Pótfelvételi eljárás?

Figyelt kérdés
Nem célom az egyetemi pótfelvételi, csak erről nem tudok semmit, és ezért szeretnék egy kis felvilágosítást. Ezt csak akkor szokták "kihasználni" az emberek, hogy ha sehova nem veszik fel őket? Vagy pl. abban az esetben, ha én megjelölök 3 szakot, és csak az első hely az, ahová igazán beakarok kerülni (jogász, és nem tudok mást megjelölni csak egyet, a lakóhelyem és az anyagiak miatt is, csak hogy értsétek, miért csak egyszer jelölöm meg), és mondjuk a 2. vagy 3. helyre vennének fel, akkor is lehet pótfelvételizni, hogy újra megpróbáljak az első szakra bekerülni? Egyáltalán megérné? Szóval fent áll a veszélye annak, hogy utána egyik helyre sem kerülök be? Ne haragudjatok, ha primitív kérdés, de a felvételi ezen részéről nem tudok és nem is hallottam még semmit!

2013. jan. 31. 10:01
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Pótfelvételi eljárásban csak az vehet részt, aki vagy nem jelentkezett a rendes eljárás keretében sehová, vagy nem vették fel sehová. Miért jelölsz meg olyan helyeket, ahova bizotsan tudod, hogy nem fogsz elmenni?
2013. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Mindenképp megjelölök 3 helyet, mivel nem tudhatom, hogy mi hogy alakul. Utólag 2 év után teszem le az emelt érettségit, azon vagyok, hogy mindenképp nagyon jó eredményt érjek el, de nem láthatom előre hogy lesz. Olyat jelölök meg a maradék két helyre, ami végső esetben szóba jöhet. De a jogász képzésen kívül nem tudnék olyat megjelölni, ami igazán, szívből érdekel, mert ez az egy ahova mindennél jobban szeretnék bejutni. Ezért mindent meg is teszek, de szerintem érthető, hogy nagyon félek, mert ha csak egy kicsit is elhibázom, akkor ugrik az álmom. 9 ezerért meg nem fogok 1 helyet megjelölni.. Ha csak a másik 2-ből vennének fel valahova, akkor ha egyszer még felvételizek, akkor szó lehet majd tantárgybeszámításról például. Olyat, ahova egyáltalán nem mennék, olyat természetesen nem jelölök meg. Csak nem értettem ezt a pótfelvételi dolgot, de köszönöm az infót!
2013. jan. 31. 11:36
 3/8 anonim válasza:
Arra vigyázz (nem tudom hogy tudod e csak nem írtátok) hogy pótfelvételikor már csak fizetősre mehetsz államira nem.
2013. jan. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom. De lényegtelen, mert ha megyek, akkor mindenképp csak államira.. :S
2013. jan. 31. 19:47
 5/8 A kérdező kommentje:
*akarom mondani, fizetősre. Elnézést, csak az 10 órás tanulástól már beszámíthatatlan vagyok :D egyébként azért köszönöm a választ!
2013. jan. 31. 19:48
 6/8 anonim ***** válasza:
És nem is minden egyetem indít pótfelvételi eljárásban szakot. De ha akkor bejelölnéd a jogász szakot (fizetősen), akkor most miért nem?
2013. jan. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bejelölöm, csak és kizárólag fizetősön! :) Csak nem tudtam semmit a pótfelvételi eljárásról, és azért tettem fel a kérdést. De most már értem, hogy milyen esetben lehet pótfelvételizni! :D Csak erre voltam kíváncsi.
2013. febr. 1. 11:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja értem :D így más :)
2013. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!