Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű történelem...

Emelt szintű történelem érettségi?

Figyelt kérdés

Középszintűm már megvan, szintemelőt szeretnék tenni, viszont nem tudom az emelt vizsga menetét... kérlek segítsetek! Van konkrét tételsor? Ha témakörök vannak azon belül miket kérdezhetnek? Milyen könyvekből érdemes készülni?? Több éve érettségiztem, újabb szakhoz kéne nekem az emelt. Légyszi csak olyan írjon aki min. 80%os emelt érettségi eredményt ért el.


Köszönöm.


2013. febr. 11. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Az emelt szintű szóbeli történelem érettségi tematikáját itt találod:

[link]


Itt azt találod, hogy minek kell megfelelni:

[link]


Emelt érettségi feladatsorokat pedig itt találod meg:

[link]


Készülni a legérdemesebb a Száray Miklós féle Történelem I., II., III., IV., középiskolai tankönyvekből érdemes. Valamint egy legújabb kiadású történelem atlasz is nagyon sok segítséget tud nyújtani az írásbeli esszénél és a szóbeli előtti felkészülésben.


Sok sikert én is idén teszek emeltet történelemből.

21/F

2013. febr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A tematikát tudom, de itt minden egyes pont, egy tételnek felel meg? A Száray könyvekből tanultam anno középiskolában... tehát ha megtanulom a négy könyvet, garantált a jó %?
2013. febr. 11. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, minden egyes pont külön tétel. Azaz 30 tételből húzol majd a szóbelin.


Garantálni semmit sem lehet.


Jó tanács, az évszámokra fordíts különös figyelmet.

2013. febr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Írtam az oktatási hivatalnak, ott azt mondták hogy ezek csak témakörök, és ezeken belül jön 2-3 tétel... vicces lesz ha húzok egy témakört, és fogalmam sem lesz a benne szereplő tételekről... mihez kell neked a töri emelt? :)
2013. febr. 11. 16:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak ahhoz be tudtam adni a jelentkezést. Nekem a 2-es bőven megfelel! :D
2013. febr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos választ utolsó!
2013. márc. 14. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!