Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem túl szigorú ez a magyar...

Nem túl szigorú ez a magyar tanár? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

A sírás kerülget, mert annyira sajnálom a gyerekeket, most hazahozta a dolgozatát, amire 1-est kapott, és én sem értem miért. Most készülnek érettségire, szakképző iskola. Már voltunk bent ennél a tanárnőnél többször, mert senki nem kap nála 2-esnél jobb jegyet, de hiába, egy fiatal kis öntelt nő. A gyerekem állandóan tanul, nem kell noszogatni, jó jegyei vannak mindenből, kivéve a magyart. Valaki hozzáértő nézze már meg ezt a dolgozatot, ez tényleg ennyit ér? Belinkelem: [link]

Én hülye vagyok az irodalomhoz, de még én is 3-ast kaptam minimum egy ilyen írásra anno. Hogy fog így érettségizni, hiszen szeretne menni továbbtanulni, de így semmi esélye. Nagyon el vagyok keseredve, nem tudom mit tehetnék. Csináltak kis érettségit is, a kérdéses feladatoknál 3 pont híjján maximumot ért el, erre azt mondta neki a tanár, nem hiszi el, hogy nem puskázott. A mű értelmezésnél meg jól lepontozta, hogy csak 3-ast kaphasson. Vagyis előbb beírt neki 10 pontot, de mivel úgy már 4-es lett volna, áthúzta és 8-at írt, gondolom azért, hogy nehogy 4-est adjon valakinek.



2013. febr. 22. 15:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Érdemben sajnos nem tudok hozzászólni a dolgozathoz (max annyit, hogy a gyerek 17 évesen ne csak összeollózza a közepét, hanem kicsit komplexebben és áttekinthetőbben fogalmazzon. Tudom vizsgadrukk, de szerintem ez azért minimum egy kettest megér = vette a fáradtságot a gyerek és próbált teljesíteni, nem üresen adta be a lapot - de ez csak az én véleményem..)


Ellenben én bemennék és megkérdezném a magyar tanárt hogy a papírszélre mit karmolt oda, mert ellentétben a gyerek kézírásával (ami olvasható) az övé nem az... és ha már magyar tanárról van szó, ugyebár.... persze tudom, nem jó dolog beszólogatni, mert csak a saját gyerekével b@szik ki az ember.


Nekem az tűnt fel leginkább, hogy miért csak most vetted ezt észre? És miért csak most nyitod ki a szádat? Mármint gondolom nem most szeptemberbe kaptátok meg ezt a tancit, vagy tévednék???? Be kell menni az igazgatóhoz, azzal, hogy ha az iskolának is árt ez a magatartás, mert ha sok gyereket nem veszik fel egyetemre / fősulira akkor az rontja a statisztikájukat... kend el ezzel a szájukat


Amúgy nekem is egy kis hü_lye pics@ (abban az évben került ki az egyetemről, nálunk talán 5 évvel volt idősebb) volt az irodalom és nyelv tanárom... rühelltem mint állat. Az még hagyján, hogy nem tudott jól vázlatot diktálni (mindig arra fogta hogy egyetem / főiskola így meg úgy hogy ott nem lesz diktálás, hanem jegyzetelsz - aham ma már tudom hogy fősulin is diktálnak.... :DDD ja hozzáteszem szakközépbe jártam én is és egy 25 fős osztályból 3-an mentünk tovább...szóval nesze neked ez a mentalitás ).


Egyszer egy fogalmazást kellett beadni hogy milyen lesz a sulink 50 év múlva... hát én leírtam konkrétan hogy nem lesz suli, mert helyette egy bevásárlóközpont lesz, és hogy le fogják dózerrolni az egész épületet :DDDD (akkoriban volt a multiknak nagy térhódításuk) ráadásul egészségügyi suli volt, ami meg haldoklott...szóval az elképzelésemet reálisnak tartottam, így leírtam. Erre kaptam egy egyest, mert hogy nem ez volt a feladat... érettségi évében, képzelheted... és csak azért mert neki nem tetszett.aki meg azt írta, hogy majd robotok fognak kiszolgálni minket meg kapott egy ötöst!!! A sors kegyetlen fintora, hogy a fogalmazás után 2 évvel megszűnt a suli (összevonták a közgázzal :DDDDD)... kíváncsi leszek hogy az elkövetkező 30 évben vajon mi lesz a sorsa az épületnek ? :DDD De istenemre mondom, hogy ha ledózerrolják, felkeresem a magyar tanáromat és számon kérem!!!! :DDDDD

2013. febr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Hú, nincs kedvem ezt kibogarászni, sem a kölköd kézírását, sem a tanárnőét, de annyi észrevételem van, hogy a fiad alapjáraton nagy betűkkel ír, ami miatt ugyan rendes mennyiségnek tűnik az írása, valójában nem ír sokat. Erre oda kell majd figyeljen érettségin. Én egyébként a gyereked helyében fognám ezt a kis dolgozatot, és bűntudatot, teljes kétségbeesést megjátszva odamennék a tanárnénihez, hogy ,,kérhetek Öntől segítséget? A legutóbbi dolgozatom kettes lett, és nem azért jöttem, hogy panaszkodjak emiatt, hanem hogy kikérjem az Ön véleményét, min kellene javítanom, és mire kellene jobban figyelnem." Ha egy kevéske intelligencia szorult a nőbe, megszánja a gyereked, és onnantól kezdve más szemmel fogja olvasni a fogalmazásait. Fontos, hogy a gyereked illedelmes legyen vele és éreztesse a nővel, hogy ő a mindenható, akitől szegény lurkó segítséget és tanítást remél. Én ezt csinálnám, nem pattognék így az érettségi előtt. Te sem menj be, tapasztalatból mondom - egyszer beküldtem anyukámat ilyesmi téma miatt még általánosban, olyan vita lett a dologból, hogy meg lettem buktatva év végén. Hasonló sztori, hogy a barátom nővére az érettségin lett szét szívatva, hiába volt jó a tárgyból, gyenge eredménnyel távozott. Nekem érettségin annyi tapasztalatom volt, hogy örültem, hogy a tizedikes flegma stílusomat sikerült levetkőznöm, mert nagyon szúrta a magyartanárom szemét, hogy bár van eszem, nem vagyok aktív az óráin, sokszor le is hülyézett mondván, hogy az ötödikes unokaöccsének is több esze van. Érettségin olyan tételt húztam, amit nem tudtam kidolgozni, mert nem volt róla semmi a neten (Polcz Alaine nem rég halt meg, ráadásul nő volt, tehát egyelőre max a szintén író férjéről lehet dumálni, ha őt húzza az ember), és csillogó szemekkel nézte a szenvedésemet, ahogy elmakogtam neki egy könyves blogon olvasott könyvelemzést, de azért segített, és végül is 4-es lett a magyar érettségim...


Szóval a lényeg, hogy a gyerkőcöd nyalja be magát, és emiatt ne érezze magát úgy, hogy ,,becsicskul", vegye ezt tudatos cselekedetnek, ahol ő irányítja a dolgokat. Komolyan, sok a kisebbségi komplexusos, rég megdugott tanárnő, azoknak nyalizni kell, ha tovább akar tanulni az ember.

2013. febr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Valóban talán több pontot érdemelt volna ez a dolgozat, mert nem látom, hogy hol adott pontot például a műfaj helyes meghatározására, a hármas tagolásra, a megfelelő átvezetésekre.

Ugyanakkor érettségin a 3 oldal a minimum, amit írni kell. 2 oldal nem sok, de tulajdonképpen annyit sem írt a gyereked, mert nagy lóbetűkkel írta. Emiatt biztos, hogy kaphatott pontlevonást. Továbbá egy mű értelmezése sosem azt jelenti, hogy miről szól a történet. Azt csak pár mondatban kell összefoglalni. Viszont a tárgyalás rész gyakorlatilag végig arról szól, hogy mit is olvashattunk. Erre is kaphatott pontlevonást. Továbbá egy érettségiben elég merész dolog ilyen szavakkal dobálózni, hogy "faképnél hagyta". Akkor is, ha magában a műben olvashattunk ilyesmit. Van olyan tanár, aki ezt poénnak veszi és pozitívan értékeli, de úgy látszik a tietek nem ilyen. Rossz szóhasználat, ilyen címszó alatt is vonhatott le pontot.

Tény és való, hogy sok mindent a tanár részéről sem értek, pl a "cselekményében" szó miért van aláhúzva, mit jelent, ha alá van húzva? Viszont a gyereked sem írt egy kiemelkedő művet. Az én magyar tanárom sem hiszem, hogy ettől sokkal jobbat adott volna anno, pedig annak arany szíve van, még a leghülyébbet is átrugdosta érettségin, ahol lehetett max pontokat adott.

2013. febr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Hát, én nem vagyok magyar tanár, de szerintem se valami jó ez a dolgozat, ne haragudj. Persze egyest azért nem adnék rá, mert írt valamit, de nálunk anno nem így nézett ki egy mű elemzése. Eleve a fele része arról szól, hogy leírja a történetet, elemezni kell, szépen sorban lépésről lépésre, ebbena dogozatban inkább össze-vissza ugrál, ami éppen eszébe jut at írja le. Normális bevezetés, tárgyalás, befejezés nincs. Interneten próbáljatok meg keresni a mű elemzés lépéseiről dolgokat(mondjuk nekünk a magyar tanárunk elmondta, hogy kell rendesen leelemezni egy művet), illetve érettségi tételeket keresgéljetek, abban is általában szépen fel vannak építve a dolgok. Nem olyan nehéz ez, sok sikert!
2013. febr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jó, persze, hogy nem tökéletes a dolgozat, hisz a gyerek nem írónak készül. És hát ezért is voltam kíbáncsi hozzáértő véleményekre, mert magam sem értek hozzá, így köszönöm mindenkinek!

Csak azt nem tartom igazságosnak, hogy ugyanolyan egyest kapott erre, mint az, aki nem írt semmit, illetve írt, de még sokkal vacakabbat.

2013. febr. 22. 17:50
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Ne haragudj, de ez a dolgozat harmatgyenge... Ez kb. 8. osztályos feladat, elmesélni a történetet, de érettségin ezt úgy ahogy van, áthúznák és még ennyi pontot sem kapna érte. Nem helyezte el az írót az életműben, nem írt a cím és a cselekmény kapcsolatáról, tartalmilag sem értelmezte (pl. mögöttes jelentések, stb), a szerkezetről sem írt, szóval ezer sebből vérzik. Ha megtanulja a novella vagy verselemzés főbb pontjait és figyel rá, akkor nem lesz semmi gond az érettségivel, de ezen ugyanannyit lehet bukni, mint nyerni.
2013. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
huh, még van idő szerencsére, akkor lesz mit pótolnia :)
2013. febr. 22. 18:06
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]


Katt a letöltésre és a 15. oldal!


Azért ha ezt elolvasod és a gyerek fogalmazását is, azért ne mondd hogy nem látsz óriási különbséget. Szerintem azonban egy 2-est megért volna.


Mit tehet a gyerek?

Rámászik a netre, és visszamenőleg 10 évre letölti az összes magyar irodalom és nyelvtan feladatlapokat és megoldókulcsokat és kötelezően tanulmányozza azokat. Lehet nem az ő tantárgya a magyar irodalom, és az is lehet hogy egy csomó felnőtt (köztük én is) elvérezne most már az érettségin, de ez a feladata, csinálja meg.

(amúgy megjegyezném - és nyugodtan ítéljetek el - de tök hülyeség magyar irodalomból érettségizni... ha belegondolsz ki a franc fogja megkérdezni a munkahelyeden azt hogy Ady mikor született, hány ágyasa volt????? Nemde???? És akkor jöhettek nekem azzal, hogy ez általános műveltség... hát ez már nem az amit az iskolában megkövetelnek.... Matekot még megértem - ember tudjon összeadni, kivonni szorozni, osztani, logikusan gondolkodni - , de azt hogy integrál számítást tanuljanak középsulisok azt már nem !!)


Mit tehetsz te?

Jobb ha keresel egy magántanárt aki elmagyarázza a gyereknek hogy mi a követelmény érettségin...most még korrigálható, ne az utolsó pillanatba kapjatok észbe!

2013. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én arra gondolok, hogy többek között azért nem fogadta el az elemzést még kettesnek sem, mert nem a nagyságos asszony a főszereplő, hanem a takarítónő.

A cselekményében szó ezért van aláhúzva, azt jelzi, hogy az egész mondat nem jó.

Nem jó a szövegértése, pedig ez nagyon fontos az érettségihez, bármelyik irodalmi művet is kell elemezni.

Odáig jó, hogy "Cselekményében..."

Ha a novella főszereplője egy egyszerű asszony, akkor a nagyságos asszony semmiképpen sem lehet.

Itt Imcsikné a főszereplő, és a két mellékszereplő a nagyságos asszony és az asztalosmester.

Az előző válaszolók nagyon jól megfogalmazták, ez a fogalmazás talán kettest érdemelne, mert néhány szót kellett volna ejteni az íróról is, korban és helyben elhelyezni a novellát. Ez nem elemzés. Általános iskolai fogalmazásnak felel meg.

Még annak sem nagyon, mert hiányzik a tagolás.

Bevezetés, tárgyalás, befejezés.

Mint ahogy írták, hiányoznak a bekezdések. A dolgozat szélén a tanárnő megjegyezte, hogy "Új bekezdések".

Itt erre gondolt.


Nagyon jó tanácsokat kaptál, minél előbb utána kell nézni, mi is az az elemzés, mert úgy látom, eddig nem tanulta meg.

2013. febr. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2013. febr. 25. 07:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!