Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit mondanátok a gyerekekne...

Ti mit mondanátok a gyerekeknek március 15-ről?

Figyelt kérdés
Másod éves tanító hallgató vagyok és azt kaptam feladatnak, hogy a márciusi forradalomról meséljek a gyerekeknek és találjak nekik valamilyen feladatot hozzá ,amivel kb. 10 percig ellesznek foglalva. Igazából abban sem vagyok biztos, hogy mit fognának fel a történetből. Szerintetek? A gyerekek 3. osztályosok. Van valami ötletetek?
2013. márc. 9. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj nekik a márciusi ifjakról, arról, ohgy elégedetlenek voltak a rendszerrel ezér elmodták a véleményüket. kokárdát tűztek ( amit készíthettek is papírból vgay varhattok is csákót huszár sisakot ezer féle dolgot lehet. Irány a könyvtár és a gyerek sarokban kerese neiki szóló könyveket a témában. Nem is olyan nehéz ám.

Az én gyerekeim 5-9 évesek és ismerik röviden a tröténetet. Még nem tudják mi a forradalom és szabadságharc de azt igen kik a huszárok és mi a kokárda.

2013. márc. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet :) Szívesen fogadok még többet is. :)
2013. márc. 9. 22:10
 3/7 OHB válasza:

Szia


Az elozo valasz nagyon jo. Meseelj nekik a legjobb lovaskatonarol a Magyar Huszarrol. Petofi Janos vitezerol. Arrol,hogy ekkor szuletett a magyar zaszlo trikolorja. Hogy akkoriban olyan vezetok, politikusok voltak itt akikrol a nep ugy enekelt mint Esik Eso Karikara Kossuth Lajos Kalapjara, Valahany csepp esik raja Annyi aldas Szaljon raja :)

2013. márc. 10. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Mesélj nekik a Landerer-nyomdáról, amit a nép elfoglalt, és a 12 pontot kinyomtatták.

Mesélj nekik Petőfi Talpra magyarjáról, hogy az emberek a téren együtt szavalták Petőfivel a visszatérő strófát:


"Esküszünk, esküszünk, hogy rabok tovább nem leszünk!"


És nem utolsósorban mesélj nekik Táncsics Mihály kiszabadításáról a budai vár börtönéből, akit diadalmenetben hoztak ki a börtönből, és a polgárok maguk húzták a hintót.

Ezeknek az eseményeknek köszönhetjük, hogy országunk fővárosa Pozsony helyett Budapest lett, hivatalos nyelve latin helyett magyar lett.

Gyönyörű Himnuszunk megszületését is ennek a kornak köszönhetjük.


Ennek a napnak az emléke nagyon fontos tanulságokkal töltheti meg az ünneplésünket.

Összefogással, kitartással, egymás megbecsülésével hegyeket megmozgató ereje lehetne a magyar nemzetnek.

2013. márc. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, már megtartottam az órát. :) Nagy sikere volt. :)
2013. márc. 12. 15:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy.
2013. márc. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 OHB válasza:
Gratula :)
2013. márc. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!