Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves egyetemisták/főiskoláso...

Kedves egyetemisták/főiskolások! Albérlet vagy kollégium-e a jobb választás?

Figyelt kérdés

Én inkább albérlet párti vagyok... Viszont hogy/hol lehet jó albérletet találni vagy bérlőtársat?

Melyik lehet a jobb?



2013. ápr. 2. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Kollégium. Az egyetemi élet miatt.
2013. ápr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha az első félévben legalább nem vagy kolis és nincs bent sok ismerősöd, ki fogsz maradni kb. minden buliból az egész félév alatt. Ha nem zavar, mert mondjuk van már egy baráti köröd, vagy nem vagy bulizós típus, akkor mehetsz albérletbe, de social life és anyagiak szempontjából is jobb a kolesz.
2013. ápr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem az albérlet jön be jobban

- akkor bulizok, amikor én akarok és nem akkor, mikor mindenki más

- tanulni a koleszba nem lehet

- akkor mászkálok haza éjszaka, amikor akarok, koleszba sokan laknak egy szobába és van, mikor ezeket nem tolerálja vmelyik

- nem vennének fel amúgy se koleszba


Egy szóval, ezerszer jobb az albérlet, mert mi biztos hogy többet bulizunk, mint akármelyik koleszos, szóval ez nem szempont, de minden másban is ezerszer jobb

2013. ápr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam javasolni első sorban az anyagiak miatt, hogyha valaki nem biztos a dolgában, akkor jelentkezzen koleszba és ha nem tetszik neki még mindig kiköltözhet és elmehet albérletbe.

Én imádtam a kolis életet, pedig nem szaktársakkal laktam és nagyjábból mindig akkor jött rá mindenkire a bulizhatnék, amikor én éppen tanultam a másnapi zh-ra. :) Még is jól sikerült, nagyon jó szobatársaim voltak, jó átlagom volt végig. Vannak zavaró dolgok igen, de ahogy rossz szobatársakat, úgy rossz lakótársakat is ki lehet fogni, ez mindenhol zsákbamacska, ha nemtudod kikkel költöznél amúgy össze.

Pl. nálunk az egyik csaj képtelen volt mosogatni vagy néha kitakarítani, nekünk kellett elmagyarázni neki, hogy miért kell külön mosni a világos és a sötét ruhákat. :) Felzabáltatta egy barátjával szó nélkül a kajámat és stb, szóval voltak cifraságok azért nálunk, még is csak jó emlékeim vannak. :)

Szerettem azt is, hogy ha nem értettem valamit, mindig volt kéznél valaki és olyan is sokszor volt, hogy hisztirohamot kapva a tananyagtól fetrengtem már majdnem bőgve az ágyamban, amikor átjött az egyik felsőbbéves srác leült mellém, kivette a kezemből az anyagot és közölte, hogy na akkor ezt most hagyjam abba, megvígasztalt, hogy szivatós tárgy, majd belejövök, nyugi van. Nem is sikerült a másnapi zh, de azóta 5-ösre levizsgáztam belőle és ráépülő tárgyakból is. :) Nagyon nagyon szerettem, mindig támaszra talált az ember akár magánéleti gondról volt szó, akár tanulásról!


Anyagiakban sokkal jobban kijössz, tehát ha vevő vagy rá én tennék egy próbát, max nem jön be. :)

2013. ápr. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. ápr. 12. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!