Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben,...

Mit tennétek a helyemben, vagy milyen lehetőségem van ezek után? Hova menjek tanulni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok.

Tavaly érettségiztem, nem mentem el továbbtanulni, mint ahogy idén sem.Ennek mindkét évben az egyszerű oka az volt, hogy anyunak nem volt pénze rá.

Így az egyetem teljesen kilőve.

Nem voltam soha rossz tanuló.Az érettségin a matekon kívül, minden 70-75% felett sikerült.A törim emelten lett 88%os.


Jelenleg logisztikán vagyok szeptembertől, deteljesen "l.szartam".Nem jártam be órákra, mivel a családdal azt terveztük, hogy kimegyünk Németországba, feleslegesnek tartottam, mivel a második év kezdeténél nem lettem volna már Magyarországon.Így a vizsgákat le sem tudom tenni most, és amúgy is már kifelé áll a szűröm.


Közben egyre jobban rájövök, hogy anyuékra nem tudok támaszkodni, mivel ha rajtuk múlik, majd elmehetek egy gyárba melózni 60ezerért.Őket az sem érdekli. Ennél pedig azért, több van bennem.


Milyen képzésekről tudtok amikkel lenne esély, hogy elhelyezkedjek?

Az sem baj, ha az ország egyik végéből a másikba kell költöznöm hozzá, csak lehessen vele valamit kezdeni.


A történelem, politika, földrajzi dolgok érdekelnek a leginkább, de ha lehetőség van vele jól keresni, akkor bármit megtanulok és csinálok.



Előre köszönöm a válaszokat.



2013. ápr. 25. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Történelem, politika és földrajz témakörben nem tudom mi az amit tudnál tanulni és piacképes szakma lenne...

Szerintem okj-s képzésekben gondolkodj. De ahhoz hogy egy tanfolyamot ki tudj fizetni, dolgoznod is kellene hogy pénzt gyűjts. Ha most újra beiratkozol suliba, mi a garancia arra hogy nem fogod otthagyni? 2-3 éves képzések vannak ami normális és használható...

Ezért gondoltam az okj-t. Az hogy mit tudsz elképzelni magadnak, azt csak Te tudhatod.

2013. ápr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
egyetemen is van levelezo, ami mellett tudsz dolgozni.
2013. ápr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak az a kérdés mit.
2013. ápr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!