Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat bíráláskor a...

Szakdolgozat bíráláskor a kritika azt jelenti, hogy a szakdolgozat érdemjegye mínusz egy jegy?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 26. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ki kritizál kit? O.o

Ha a szakdogádban kritikát fogalmazol meg valamivel szemben, az nem rossz, nem is jó. Tartalmában legyen megfelelő, és ennyi.

Ha a tanárod kritizálja a munkádat, az azt jelenti, hogy van benne hiba. De nem jelent jegylevonást, mert a szakdogáknak van egy értékelőlapja, ami sok összetevőből áll. Ezen pontok összege adja a végső érdemjegyet.

2013. ápr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pontosabban. Tehát az ellenőrzés után a véleményben kritikaként szerepel valami, az jelent-e bármi jegy levonást, vagy ilyesmit?
2013. ápr. 26. 12:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, jelenthet kevesebb pontot, és az meg alacsonyabb jegyet.
2013. ápr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én igazából nem értem mit akarsz. Kritikát általában megfogalmaznak a bírálók, szinte mindig van, ami nem tetszik nekik, de ettől nem biztos a jegylevonás. Kisebb hibákért (pl. helyesírás) annyira nem vonnak le pontot. Plágiumért viszont igen, de ott sem biztos a bukás.
2013. ápr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Damn válasza:

# 1/4 Időpont 04-26 10:37 -

"Ha a tanárod kritizálja a munkádat, az azt jelenti, hogy van benne hiba"


Az állításod nem állja meg a helyét. Nálam személyes ellentét miatt erős kritika fogalmazódott meg a szakdolgozatom ellen. Én pedig úgy gondoltam, hogy ez a kritika nem állja meg a helyét.

A védésnek azért védés a neve mert megvédheted a szakdolgozatod. Az én esetemben valóban -1 jeggyel akarta jutalmazni a bizottság a szakdogámat, de a védés során bebizonyítottam, hogy a kritika nem állja meg a helyét, sőt annyira felhúztam magam, hogy vissza "támadtam" a kritizáló tanáromnak aki egy idő után azzal hárította el a dolgokat, hogy kifáradt a teremből.

Összegezve, a kritika lehet jogos, de lehet, hogy nem az. A védésen bebizonyíthatod, hogy igazad van. Ezért védés.

2013. máj. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én mások szülinapját nagyon szeretem, mert aznap az ünnepelt emberek általában boldogabbak az átlagnál. Na meg ha szívemhez közel álló személyről van szó, akkor meg úgysincs olyan hogy valamit is ne kapna, ha csak egy tábla csokit akkor is. Ez pedig jó érzés, látni hogy másnak akár ennyivel örömet tudok szerezni.

A saját születésnapom ennek ellenére egyenesen gyűlölöm....komolyan. Nem szeretem mikor engem ünnepelnek. :D

2013. máj. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!