Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi diploma mellé tényleg...

Jogi diploma mellé tényleg nyerő választás pluszba még egy pénzügyi diploma?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 28. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:

eléggé ja :) bankba, biztosítóhoz mehetsz, tárt karokkal fognak várni. illetve egyik ügyfelem mondta, h ő gazdasági jogász végzettségű. tehát gondolom a pénzintézetek jogi ügyeivel foglalkozik.


de lehet azóta változtak a megnevezések. mind1, a két diploma együtt elég ütős. de ha már van jogászdiplomád, akkor abban képezd magad a pénzügy felé.

2013. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

De ez alatt, h abban képezzem magam tovább mit értesz?

Külön a jogon belül lehet még szakosodni?

Egyáltalán nincs diplomám, csak érdeklődök.

2013. ápr. 28. 10:59
 3/8 anonim ***** válasza:
csak a pénzügy diploma önmagában is elég ütős :)
2013. ápr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De akkor miért nem szerez több ember ilyen diplomát?
2013. ápr. 28. 11:12
 5/8 anonim ***** válasza:

talán mert kibszott nehéz egyenként is, nemhogy egybe. ja, és tegyük hozzá nem mindenki engedheti meg magának, h közel 10 évet tanuljon és a szülei tartsák el.

szóval nem csak azt kell nézni, h a papírral a kezedben mennyit fogsz keresni, hanem hogy ezért milyen hosszú és nehéz utat kell bejárnod. vannak akiknek egyszerűen nincs meg a hátterük hozzá, h ez megvalósuljon, bármennyire is érdekli őket, és jók lennének benne.


igen, asszem jogi diploma után lehet menni posztgraduális képzésre, de már az alapképzés idején is ki tudod választani, h inkább melyik területe érdekel a jognak.

2013. ápr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, h ilyen nehéz.

Egyébként nem egyszerre akarom, hanem utána.

2013. ápr. 28. 11:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, 2. válaszoló vagyok. Én pénzügy-számvitelen végeztem, mesterképzést is elvégeztem és egyáltalán nem olyan "kib..." nehéz mint ahogy írják...Persze aki utál tanulni és lusta felkészülni normálisan a vizsgákra, annak nem való ez a szak. Sokszor nekem is nehezemre esett vizsgákra készülni, főleg júniusban amikor kinn 35 fok volt, mehettem volna akár kirándulni, strandra is a tanulás helyett. Olyankor mindig arra gondoltam, hogy igaz, hogy most itt szívok a szobában, de milyen jó lesz majd később, amikor a sok munka megtérül és lesz jó munkám, jó életem stb. Hát így is lett.

Az is hülyeség, hogy sokan nem engedhetik meg maguknak stb.stb..Ezek csak üres kifogások. A fősulis évfolyamtársaim egy része nehéz anyagi körülmények között élt, nekem szüleim tanárok, így én sem voltam anyagilag eleresztve a fősulis éveim alatt. Szerencsére államilag finanszírozott képzésen végezhettem el mind a Bsc-t mind az Msc. Azóta ez a helyzet lehet, hogy már változott és csak fizetős szakot indítanak. Nyilván így majd kevesebben engedhetik meg maguknak...

2013. ápr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

okéoké, nem kell így ledorongolni, nekem eszem ágában sem volt ilyen szakra menni anno, szóval nem savanyú a szőlő.

akik meséltek róla, ők azt mondták, h azért nem egy büfé-ruhatár szak, ahol elverdesed a kukit, aztán gratis kapsz a végén egy diplomát.


a párom gazdinfóra jár, nem egy buta srác, de a kontrollinggal szopikázza a kukit elég deepthroat módon... hiába no, nem lehet mindenki polihisztor :)


igen, tény, h egy minőségi diplomáért küzdeni kell, sokat seggelni, megtanulni nemet mondani a csábító bulikra, kirándulásra, koncertezésre. az igaz, h megtérül, ezt egy percig nem firtattam.


amúgy már egy sima PSZ-szel is elég sokra viheted, de a hajtós időszakokban jóformán kaksikálni nem lesz időd.


ami mostanában nagyon megy: informatika, gépész, villamosmérnök, meg ugye a komolyabb pénzügyi, gazdasági szakok. máshova max akkor érdemes beadni a jelentkezést, ha szeretnél egy szép, keménykötéses díszt a falra. vagy vannak 'ismerőseid', akik segítenek állást találni.

2013. ápr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!