Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » CAD - CAM informatikus;...

CAD - CAM informatikus; Informatikai rendszergazda; vagy Infokommunikációs hálózatépítő és üzemeltető?

Figyelt kérdés
most érettségiztem, és nemtudok dönteni.. egyetemre nem akarok menni, és tudom hogy ezekkel az OKJ-s szakmákkal szinte semmit nem fogok érni, de mégis ezek közül szerintetek melyikre lenne legjobban kereslet?

2013. máj. 24. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen az első.
2013. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem:) pontosan annak mi is a feladata? nem vagyok vele teljesen tisztában
2013. máj. 24. 21:59
 3/7 anonim ***** válasza:
A kép­zés cél­ja olyan szak­em­be­rek kép­zé­se, akik a si­ke­res vizs­ga után ter­ve­zé­si fel­ada­tok­ban mű­kö­dik köz­re. Is­me­ri a ter­ve­zé­si szab­vá­nyo­kat, kész­ség­szin­ten hasz­nál­ja a ter­ve­ző szoft­vert. CNC prog­ra­mo­zás­ban jár­tas. Mo­del­lez, va­la­mint a gyár­tás­hoz szük­sé­ges el­já­rá­so­kat ki­vá­lasz­tá­sá­ra is ké­pes.
2013. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. máj. 24. 22:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha az általad említett CAD/CAM informatikus = CAD/CAM programozó (esetleg technológus) akkor a képzés előfeltétele CNC forgácsoló képesítés, aminek idén szeptembertől előfeltétele egy középfokú gépész előképzettség. Legutóbbit megkaphatod a debreceni Mechwart-ban, a nyíregyházi Bánkiban és az országban még 1-2 helyen. Az általam felsorolt 2 iskola gépgyártástechnológiai technikusi képzést ad, amit jó eredménnyel elvégezni... hát kell hozzá érzék és szorgalom. Ha tévedek és van külön CAD/CAM informatikus (ami kb ua. lehet, mint a CAD/CAM programozó technológus és tanítják bárkinek, akkor NE! Miért?
2013. máj. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

reload: Ha az általad említett CAD/CAM informatikus = CAD/CAM programozó (esetleg technológus) akkor a képzés előfeltétele CNC forgácsoló képesítés, aminek idén szeptembertől előfeltétele egy középfokú gépész előképzettség. Legutóbbit megkaphatod a debreceni Mechwart-ban, a nyíregyházi Bánkiban és az országban még 1-2 helyen. Az általam felsorolt 2 iskola gépgyártástechnológiai technikusi képzést ad, amit jó eredménnyel elvégezni... hát kell hozzá érzék és szorgalom. Ha tévedek és van külön CAD/CAM informatikus (ami kb ua. lehet, mint a CAD/CAM programozó technológus és tanítják bárkinek, akkor NE! Miért? Szerszámpályákat programozni bárki tud, lineáris és körinterpolációk... nem téma, sőt CAM-ben még kevésbé téma. Tudod amikor már CAM kell egy alkatrészgyártáshoz ott már nem tizedmm-ekről van szó, tehát megtanulhatod, de alapismeretek nélkül soha az életben nem fog a szerszámgép úgy reagálni a kezed alatt, hogy a legyártott alkatrész 100%-banmegfeleljen. És még nem is beszéltem a paraméteres programozásról és a makrókról... valamint a helyes fordulatokról és előtolásokról, amikhez ott vannak a szerszámkatalógusok, de azok se jók másra, mint irányadóknak. Ez a baj egyébként és ez meg is fog szűnni: sok ember kerül(ne) ki iparba ilyen-olyan végzettséggel, ez szép és jó, csak éppen végtelenül buták... ezt magam veszem észre iparban és vettem észre, amikorgyakorlás céljából kimentem a képzőközpontba és rám bízta a tanár a csoportját. Jól jegyezd meg: zöldgombos ember bárki lehet! 18 éves körül vagy, semmit se vesztesz, ha még 3-4 évet tanulsz. Ha ebben az irányba akarsz elindulni, akkor határozottan állíthatom, hogy amennyiben 3-4 évig odateszed magad eléred azt, ami nekem is a célom volt és még mindig az 21 évesen is.

/A munka keressen téged, ne te a munkát!/

Tehát ajánlom a gépgyártástechnológiát, végzel 20 évesen, legkésőbb 22-23 éves korodra 3 nem akármilyen papírral a zsebedben szaladgálhatsz. Ajánlom: NCT Akadémia :)

Ennyi volt az ömlengés, hajrá!

2013. máj. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen,van külön cad-cam informatikus. igazából nem sokat értek ehhez. a kérdésben is írtam, "tudom hogy ezekkel az OKJ-s szakmákkal szinte semmit nem fogok érni" csak arra vagyok kíváncsi hogy a 3közül mégis melyik a legjobb. nem fogok már 4-5 évet tanulni, de azért köszönöm a tanácsot! :)
2013. máj. 30. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!