Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanárom azt mondta hogy...

A tanárom azt mondta hogy csak 1,8-tól adja meg a 2-est ezt megteheti?

Figyelt kérdés

2013. jún. 5. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg.

(A legtöbb iskola úgy foglal állást a házirendben, hogy 1,8-tól jár a jobb érdemjegy. Természetesen ez alatt is meg lehet adni megfelelő érveléssel. Egyébként erre adhatna 1-est, vagy hármast is. Gimnázium vagy általános iskola?)

2013. jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen megteheti. Engem a tanárom 1,97-re buktatott meg. Azt mondta, aki nem éri el a 2-es átlagot azt megbuktatja. Így mehettem pótvizsgára.
2013. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy csak? Örülj neki hogy már annyitól megadja. Az osztályomban egy lányt 2,3-ra buktatott meg, mert "nem volt elég aktív az órán".

Egyébként, nem tudom hol élsz, ez a "csak 1,8" nagyon úgy hangzik, mintha te arra számítanál, hogy már 1,5re is átenged téged, de a 2-es azt jelenti, hogy 2 vagy az fölötti érték, tehát még az 1,8 is buktának számítana, örülj annak, hogy a tanárod ennyire jófej, hogy már arra az átlagra is kettest ad. Persze hogy megteheti, hogy 8-tól kerekít felfelé, nem is lenne kötelező neki kerekíteni, hanem csak kerek 2-től zárni le a gyereket kettesre. Tehát nyugodj meg, és szégyelld magad, hogy nem bírsz egy tantárgyból kettes szintet összeszedni.

2013. jún. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja nekem nincs ilyen gondom csak másnak és érdekelt hogy tényleg megteheti ezt.
2013. jún. 5. 15:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én nem értem ezeket a dolgokat, a matematika szabályai szerint 5 től felfelé kerekítünk, ergo 1,5 már 2 es. ha meg nagyon akarja feleltesse, és attól függően hányast kap, megbuktatja vagy átengedi.
2013. jún. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

matematika szabályai szerint úgy van, viszont az oktatás szabályai szerint nem. Akkor adható meg a kettes a gyereknek, ha az átlaga megközelíti(megközelítés alatt az 1,9-et értik), eléri vagy meghaladja az adott érdemjegyet. Tehát, a tanár még így is jófej, ha 1,8-ra már kettest ad, vagy 1,5nél javítási lehetőséged van..

Tehát, a tanárok cseszett jóindulatúak még így is. Az meg ássa el magát, aki nem bír egy tantárgyból kettest elérni.

2013. jún. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk arra is megbuktat a matektanár, ha a tz-id 1esek lettek. Hiába 3,0 mellette az átlagod.
2013. jún. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!