Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » DE-TTK-n tanuló vagy tanult...

DE-TTK-n tanuló vagy tanult biomérnököktől szeretnék kérdezni pár dolgot. Pl: a matekot milyen szinten kell tudni? Többi lent

Figyelt kérdés

(Most arra gondolok, hogy elvárják, hogy 2 óra után tudj integrálni meg hasonlók. Illetve mennyire épül a középiskolai anyagra? -->pl:logaritmus, stb. )

Úgy fest, hogy elég jó esélyem van itt a debreceni biomérnöki szakra, és jó lenne, ha már fel lennék vértezve némi tanáccsal:D

Ha van bármi javaslat/vélemény/tanács, amit úgy gondoltok hasznos lehet (pl: hol lehet beszerezni az ajánlott kövnyveket, milyen tárgyakat vegyek fel első évben,stb), azt szívesen elfogadom:)



2013. jún. 7. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Én biológiára járok ugyanitt, de még integrálni, deriválni nekünk is tudni kell már első félévben! (bár kevesen buknak meg belőle hál'istennek) Nem vészes egyébként, de az alap matekot jó ha tudod. De főleg a fizikát és a kémiát! Fizikánk együtt volt a biomérnökökkel, nagyon húzós tárgy, sokan megbuknak.
2013. jún. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szóval azt ajánlom hogy tanulj a nyáron fizikát, vagy járj be előadásra (bár úgy hallottam h az előadás szart sem ér, hülye videókat mutogat a tanár)
2013. jún. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

A kémia nem áll tőlem messze (faktos voltam), a fizika...hát akkor arra ráfekszek:D

Egyéb?:) (tényleg bármi, ami eszetekbe jut)

2013. jún. 7. 20:06
 4/7 anonim válasza:
Ha addig nem cserélik le a matek tanárt akkor teljesen teljesíthető a matek. Integrálni, meg deriválni majd tudni kell de nem 2 óra után, az persze, h milyen mértékben az függ a gyak tanárodtól is, de egyik se szivat, csak a magyarázat minősége között van különbség.Persze azért logaritmust számolni, meg másodfokú egyenletet megoldani tudni kell. Én ha már tartani akarnék vmitől, az inkább a kémia lenne.7 féle kémia és pl a szerves kémia 3 féléven keresztül tart. A fizika meg nem olyan húzós, ha tanulsz rendesen minden házira( ezt majd megérted:)), bár az elmélet tényleg nem sokat ér. Sok sikert! Egy harmadéves biomérnök
2013. júl. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!:) Egyébként készülsz tovább menni mesterképzésre? Mennyire nehéz oda bekerülni?:D

Remélem, hogy nem lesz semmi gond, rajtam nem fog múlni, egyébként is szorgalmas vagyok:)

Huhh, pár nap és kiderül hivatalosan is, hogy felvettek-e:DD Izgulok:D:)

2013. júl. 16. 21:19
 6/7 anonim válasza:
mindenképpen menni akarok Msc-re bár azt még nem tudom, hogy biomérnökire vagy biotechnológusra.nem a legegyszerűbb az Msc-s ponthatárok elég magasak, de eléggé támogatják, h jelentkezzünk és előnyben vagyunk felvételinél elvileg....de ezt még nem tudom:)amúgy nagyon jó szak, én szeretem:)
2013. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, azt én is hallottam, hogy a debreceni alapszakos biomérnökök előnyben vannak mesterképzésnél...reménykedjünk:D Örülök, hogy tetszik, akkor lehet kedvelni is ezt a szakot:)

Neked meg további sok sikert a diplomáig!:)

2013. júl. 19. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!