Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok, Orvosi/gyógy...

Ti mit gondoltok, Orvosi/gyógyszerészeti egyetemeken a kötelező 2 emelt és a kicsivel kevesebb jelentkező miatt mennyivel mehetnek lejjebb a ponthatárok? (Ha lejjebb mennek egyáltalán. )

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a "gyakorikerdesek" már tele van az ehhez hasonló kérdésekkel, és majd júliusban úgyis megtudjuk, de mégis, akiket ez érint, csak vannak elképzeléseik efelől, és ők is nyugtalanok lehetnek.

2013. jún. 9. 11:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 anonim ***** válasza:
Néha tudok hitelt adni annak, hogy esetleg 4-5, akár 10 ponttal is csökken a ponthatár - figyelembe véve azokat a dolgokat, amiket Te is leírtál, tehát a kevesebb jelentkező, a rosszabb eredmények stb. Viszont ellenérveket is olvastam már, ráadásul teljesen logikusokat. Az egyes egyetemeknek pl miért lenne jó felvennie olyan diákokat, akik 40-50 %-os érettségiket írtak? Szóval nem tudom :/ személy szerint az a véleményem, hogy növekedni biztos nem fognak, de hogy csökkenni igen, azt már nem tudom. Talán pár pontot, 4-5-öt esetleg. 10 az már nekem is soknak tűnik.
2013. jún. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 A kérdező kommentje:
Dehát Én úgy tudtam eddig, hogy mindegy, ha gyengébben sikerültek is az emeltek, (ebben az esetben, amit Te is írtál, hogy 50%), ha éppen a pontjai "megngedik" a létszámba, akkor bejuthat az illető.
2013. jún. 9. 12:13
 3/97 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog csökkeni. A tavalyi ponthatárok egyébként is olyanok voltak, hogy hirtelen lecsökkent nagyon, de nagyon. Olyasmira lehet számítani, mint tavaly.
2013. jún. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/97 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is elképzelhető az is.
2013. jún. 9. 12:29
 5/97 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tudni, mivel konkrétan nem lehet tudni, mennyit vesznek fel.


"Az egyes egyetemeknek pl miért lenne jó felvennie olyan diákokat, akik 40-50 %-os érettségiket írtak? "


Annyit vesznek fel államira, ahány után kapják a normatívát, mert ez az érdekük, ha hülyéket vesznek fel, akkor megbuknak majd ott bent, de a fejpénzt már megkapja utánuk az egyetem.

2013. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/97 anonim ***** válasza:
73%
Miért hülye az, aki 40-50%-os emelt szintűt ír???? Érthetetlen, hogy ez alapján van megítélés.
2013. jún. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/97 anonim ***** válasza:
47%
Egyáltalán nem azt írtam, hogy hülye az! Köszi, hogy kiforgatod a szavaimat... főleg mivel az én kémiám sem nagyon jobb egy 40-50 %-nál! Hanem ezt egy másik kérdésnél olvastam (van ugye egy pár ezzel kapcsolatban), hogy ha úgy is kibukik a gyerek, akkor miért vennék fel? Azonkívül a fejkvóta nem annyi pénz, mint amennyi befolyik kutatásokból pl. De nem tudom, ehhez én nem értek, ahogy egyébként Ti sem. Ha annyira rosszak lettek a kémiák és tényleg felvesznek annyi embert, amennyire a sulinak kapacitása van, akkor a 10 pont csökkenés a reális, nem a stagnálás. Ennélfogva a ti meglátásotok sem helytálló. De tökmind1, gondolom most majd ezt is szépen kiforgatjátok.
2013. jún. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 anonim ***** válasza:

"Az egyes egyetemeknek pl miért lenne jó felvennie olyan diákokat, akik 40-50 %-os érettségiket írtak? "


Annyit vesznek fel államira, ahány után kapják a normatívát, mert ez az érdekük, ha hülyéket vesznek fel, akkor megbuknak majd ott bent, de a fejpénzt már megkapja utánuk az egyetem.


Idézted azt, aki ezt írta! Aztán leírtad: "...mert ez az érdekük, ha hülyéket vesznek fel, akkor megbuknak majd..."

És te nem rájuk értetted? Akkor mégis minek idézted vissza a 40-50%-os mondatot? Akkor kire értetted? Senki se forgatja ki a szavaid...

2013. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/97 A kérdező kommentje:
Jól van, azért ilyen bagatell dolgokon, ne vesszetek össze. :)
2013. jún. 9. 14:03
 10/97 anonim ***** válasza:
Mivel - ismétlem, mert úgy látszik a szövegértelmezés nehezen megy - én magam sem írtam jobb kémiát, mint egy 40-50 %, ezért nyilván nem úgy értettem, hogy azok hülyék, akik ennyire írták meg. Viszont - ahogy korábban is írtam - másik kérdésben valaki leírta, hogy az egyetemeknek nem érdekük olyan diákokat felvenni, akik nagy valószínűséggel ki is fognak bukni az első évben. De akkor kikeresem a kérdést, hogy megnyugodjon a lelki világod. Én sem hiszek abban, hogy egy 40 %-os kémiás automatikusan bukta az egyetemet, mert miért lenne így? Tisztában vagyok azzal, hogy elméletben az egyetemeknek annyi diákot kéne felvenniük, amennyit kapacitásuk engedni. Ezt nekem nem kell magyarázni, egyelőre eléggé jártas vagyok a jelenlegi felvételi eljárásban, annak menetében. De valahol ennek az embernek, aki ezt írta, is igaza van. És még egyszer írom, akkor valóban 10 pontoknak kéne csökkennie a ponthatárnak, mert állítólag olyan rosszak a kémiák. Tehát az, hogy stagnál a tavalyi ponthatárhoz képest, ezen az elven elindulva nem helytálló. Vagy mégsem lettek olyan rosszak azok az érettségik, vagy nagyon le fog csökkenni a határ.
2013. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!