Érdemes belefogni?

Figyelt kérdés
6 éve dolgozok, mellette levelezőn tanulok egy főiskolán. Most lesz a záróvizsgám, közgazdász leszek. A problémám az, hogy gyerekkorom óta a történelem érdekel és még most is ezt szeretném tanulni. Azért döntöttem a mostani szakom mellett, mert mindenki azt hajtogatta, hogy a történelemmel nem megyek semmire. Tudom, hogy van benne igazság, de ez az, ami igazán leköt és szívvel-lélekkel tudnám csinálni. Mi a véleményetek? Érdemes belefogni? Válaszotokat előre is köszönöm.

2013. jún. 15. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
És mi a szakod? Nem írtad? Történelem? Ha rdekel fogj bele, de munkád attól nem lesz. Hobbiból űzheted.
2013. jún. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, történelem szakra mennék. Sajnos attól félek én is, hogy később ez csak hobbi lehetne. Úgy meg foglalkozhatok vele főiskola vagy egyetem nélkül is.
2013. jún. 15. 14:54
 3/5 anonim válasza:
Szerintem nem érdemes. Inkább olvass vagy nézz történelmi filmeket szabadidődben.
2013. jún. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom a munkád mellett is tudsz a történelemmel foglalkozni. Például kikölcsönzöl egy könyvet a könyvtárból, vásárolsz egy-két érdekes könyvet az antikváriumokból, könyvesboltokból meg hasonlók.

Ha tudást is szeretnéd valahol valamilyen formában hasznosítani, akkor a Wikipédiát tudnám ajánlani. Ott bár nem kapsz pénz a munkádért cserébe, de legalább foglalkozhatsz a történelemmel + a munkáddal a közjót szolgálhatnád. Bár van a Wikipédián az indulás, a kezdetek kicsit nehézkes, de bele lehet rázkódni.

2013. jún. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 4-es ez nem is olyan rossz ötlet. Ez eddig még eszembe se jutott. Lehet, hogy belefogok majd a Wikipédiába. Bár az eléggé elkeserítő, hogy azzal amit szeretne csinálni az ember, nem sokra megy. Régen azt gondoltam, hogy ha valaki valamit akar és jó benne, akkor bármit elérhet. Na persze így felnőtt fejjel már másképpen látom a dolgokat, csak a szívem még visszahúz.
2013. jún. 15. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!