Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok tanácsot adni h. mit...

Tudnátok tanácsot adni h. mit tegyek? Fodrásznak tanultam, infó lentebb

Figyelt kérdés
Az a helyzet h elvégeztem egy 2 éves fodrászsulit még tavaly, már 1 éve nincs munkám. Nem bizti h maradok a szakmámban, bár maradnék, de nem tanultam meg rendesen vendégköröm sincs még privátban sem, plusz hajfesték, vegyszerallergiám van (ez nemrég derült ki). :S arról nem is beszélve h Szegeden végeztem el a sulit, gyakorlatot is, de váltanom kellett oktatót , mert az 1. oktatómnak hiába volt "neve" meg versenyekre járt de sose foglalkozott velem, meg volt még 7 tanulója rajtam kivül, max csak leszidott vendég előtt valami apróság miatt elég csúnyán, vagy csak takarítottam , aztán 1.-ben az 1. félévbe meg is buktam, az alatt a fél év alatt még emberi hajhoz se nyulhattam hozzá mig a többi osztálytársam már festett hajat meg mosott... Aztán elmentem onnét, de a másik gyakszihelyen se foglalkoztak velem többet ott is 7 tanuló volt... Elvégeztem, de egy 2essel mentem át, max csak bizonyos dolgokat tudok jól, pl. festeni, szárítani, kontyozni, ilyesmik, a férfihajvágás pl. egyáltalán nem megy. Én sokszor mondtam anyáéknak h olyan helyre szeretnék menni ahol csak velem foglalkozik az oktató meg egyedül vagyok mint tanuló, de nem hallgattak rám. Néha folytatnám is a szakmámat, néha meg ugyérzem h a kedvem is elment tőle......... a sima érettségimmel szeretnék most munkát találni, mert a másodszaki fizetős már, meg már tanulni se szeretnék. Szerintetek? Én pl. érettségi után szerettem volna dolgozni, de itthon max a veszekedés ment h tanuljak még... csak ő mondták h kell szakma, közbe már akinek szakmái vannak az se talál semmit... Mondjuk ők próbáltak lebeszélni h ne ezt tanuljam, de akkoriban még ez érdekelt tiniként... Bocsi a rossz kategóriáért. L/23

2013. jún. 19. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!

sajnos jártam a cipődben, azzal a különbséggel, hogy végül én dolgoztam 2 évig vállalkozóként. rémálom volt, havi 150.000 kiadásom volt, és csak termeltem a minuszt. ma friss fodrászként nagyon nehezen lehet megélni. én is 23 éves leszek, nekem előtte nem volt érettségim, így most leérettségiztem, és jelentkeztem egyetemre. úgy tűnik, fel is fognak venni. közben végig dolgoztam egyébként, elmentem irodába telefonálni, meg ilyen idegőrlő melókat vállaltam el, hogy el tudjam magam tartani. én olyan szempontból már leszakadtam a szülőkről, hogy apum meghalt, a költségekbe meg ugyanannyi pénzzel szállok be, mint anyum, tehát teljesen önfenntartó vagyok. neked is ilyen útra kellene lépni, mert akkor a magad ura lennél, és eldönthetnéd, hogy mit szeretnél a továbbiakban, nem függnél szülőktől. azt az oldalt is megértem, hogy türelmetlenül várják, hogy a lábadra állj. viszont szimpla érettségivel sajnos nem fogsz tudni túl sok helyen elhelyezkedni, vagy ha mégis, akkor 1 előrelépési lehetőséged sem lesz. ami lássuk be, nem fényes.

2013. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát.. én ki nem váltanám a vállalkozoit... nincs rá 100 ezrem, öngyilkosság lenne, plusz a székbér is 1 lehuzás
2013. jún. 19. 18:22
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg nekem a diploma se kell, nemfogok 3-4 évet kinlódni a semmiért...
2013. jún. 19. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:
oké, de egy érettségivel nem fogsz sokramenni..
2013. jún. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még a jogsin gondolkozok h letegyem. néhány volt oszim talált munkát érettségi után.......... szerencséjük volt
2013. jún. 19. 20:42
 6/6 anonim ***** válasza:
igen, de nagyon nehéz a helyzet. jogsi minek? munkaerő szempontjából az alig számít valamit. gyúrj rá a nyelvekre, tanulj felsőfokig hollandot, meg legyen egy erős angolod.
2013. jún. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!