Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik a szóbeli...

Hogyan zajlik a szóbeli nyelvizsga?

Figyelt kérdés
van felkészülési idő? elég csak elmondani a bemagolt tétel szövegét, vagy teljesen párbeszédes lesz?

2013. jún. 22. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem artana tudni, hogy melyikre akarsz menni.
2013. jún. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenhol máshogy zajlik.
2013. júl. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem BGF-es komplex üzleti középfok van, angolból. A szóbeli:


Bemész, köszönsz (természetesen mihelyst benyitottál már csak az adott idegen nyelven szólalsz meg), tételt húzol, kaptam cikket is, leülsz, kapsz olyan fél órát, addig kidolgozod. Szólítanak, mész oda, nálunk 3 tanár volt benn.


Első körben nekem magamról kellett beszélni, ki vagyok, mit csinálok, hol dolgozok. Ha kérdeztek, válaszolni kellett.


Második részben újságcikk (angol szövegű) magyar nyelvű összefoglalása pár mondatban. Csak te beszéltél vissza senki semmit nem szólhatott.


Harmadik részben önálló beszédprodukció (3perc) szakmai témában. A kihúzott tételemen 2 témakör volt, a nekem tetszőt kiválasztottam még felkészülési idő alatt és a bizottság előtt duma angolul, csak én, vissza senki semmit.


Negyedik részegység szituációs társalgás, a témát szintén megkaptam az elején ahogy bementem. Az egyik vizsgáztató tanárral kellett beszélni adott témakörben.


Hogy mikor végeztél a részegységekkel, természetesen ők mondták meg.


Végén köszönsz, kimész.

2013. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!