Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizhetek-e olyan...

Érettségizhetek-e olyan nyelvből, amit középiskolában nem tanultam, de egyetemen igen, és nyelvvizsgám is van belőle?

Figyelt kérdés

A leckekönyvemben benne van minden félévben az adott idegennyelv, de középiskolában nem tanítják ezt a nyelvet, esetleg néhány gimnáziumban.

Az adott nyelvből szeretnék alapképzésre jelentkezni és jobban járnék ha az angol helyett ennek a másik nyelvnek a vizsgaeredményét számítanák be, mivel a bejutáshoz nagyon magas pontszám kell, így minden százalék számít.

És persze egyértelműen jobban tudnék teljesíteni belőle, mintha angolból kellene javító érettségit tenni.


Félek, hogy ez nem lehetséges, de hátha valaki mégis tud valami információt.

És csak elvi kérdés: esti tagozatra be lehetne iratkozni egyetlen tárgy miatt?



2013. jún. 22. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valami olyasmit hallottam ezzel kapcsolatban, hogy ilyen esetben osztályozóvizsgát is kell tenni az adott tárgyból, amennyiben érettségizni szeretnél belőle. De érdemes lenne ezt valaki illetékessel megbeszélni, mondjuk abban a középiskolában, ahová jártál vagy ahol érettségizni szeretnél.
2013. jún. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nagyon köntörfalasan írtad le, de a kérdésedből feltételezem, hogy már van érettségid. Ebben az esetben bármilyen tárgyból érettségizhetsz bármilyen feltétel nélkül, csak a vizsgadíjat kell kifizetni.
2013. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat. Második közelítés: nagyon lényeges, hogy egyáltalán tanítják-e középiskolában ezt a nyelvet. Melyikről van szó? Ha semelyikben nem tanítják, akkor nem lehet érettségizni belőle.
2013. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tényleg lehet? :-)

Persze, hogy leérettségiztem, hiszen akkor egyetemre sem vettek volna fel.

Tudom, hogy ilyen ügyeket az iskolában célszerű megérdeklődni, de ez még csak egy nagyon előzetes felmérés.


Ezt a nyelvet szakiskolákban, szakközépiskolákban nem nagyon tanítják, bár előfordulhat, de inkább gimnáziumban, ott is ha csak igény van. Minden érettségi vizsgaidőszakban vannak vizsgafeladatok közzétéve az Oktatási Hivatal oldalán.

Vizsga tehát létezik belőle, csak a kérdés az, hogy jelentkezhetnék-e rá olyan feltétellel, hogy a középiskolai évek alatt nem tanultam, de évek múlva már középfokú nyelvvizsgám van belőle és képes lennék leérettségizni.


Mennyire biztos egyébként a válaszod, hogy ez lehetséges?


Köszi

2013. jún. 22. 20:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Egészen biztos, értek hozzá. De mitől ilyen titkos ez a nyelv?
2013. jún. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor nagyon szépen köszönöm!

Maga a nyelv, végülis mindegy melyik, a kérdést azért tettem fel így, hátha másnak is más nyelvvel előfordul ugyanez.

Mások szemében talán nem túl népszerű nyelv, régen kötelező volt. :D

2013. jún. 22. 21:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Már azt hittem a horvátról van szó.

De nem, az oroszról

Simán mehetsz belőle érettségire,ha már van érettségid

2013. jún. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, melyik, mert az a fontos, hogy tanítják magyar középiskolákban, ettől lehet érettségizni belőle. Marhaság szégyellni, az egy nagyon szép és érdekes nyelv, nekem is a kedvencem volt az iskolában.
2013. jún. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

Érettségire csak akkor bocsátható, ha legalább 2 évet tanulta, nem? Ehhez pedig két évnyi osztályozót kellene belőle tennie.

Vagy csak úgy beeshet, hogy jöttem érettségizni csók? :) Nekem ez új.

2013. jún. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez nem igaz.
2013. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!