Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másnak sem fogadja el az...

Másnak sem fogadja el az e-felvi a sikeres nyelvvizsgáról való IGAZOLÁST?

Figyelt kérdés
Májusban az írásbeli, jún. a szóbeli vizsgarész sikerült. Akkor azt mondták, a bizonyítvány kiküldése akár 60 nap is lehet, így plusz 2000Ft-ért odaadtak két igazolást, amelyekben a következő áll: "A BME NYelvvizsgaközpont XY Gimn. vizsgahelye igazolja, hogy XY személy a 2013. Májusi/Júniusi vizsgaidőszakban Angol nyelvből középfokú (B2) szinten államilag elismert egynyelvű általános nyelvvizsgát tett. Eredménye: szóbeli 73 pont, 61%, minősítése megfelelt; írásbeli 71 pont, 60%, minősítése megfelelt. IE... anyakönyvi számon szóbeli bizonyítvány kiállítása folyamatban van." A lapot feltöltöttem, vártam, hogy feldolgozásra kerüljön, mire ma láttam, hogy elutasították azt. Indoklásnak ezt írták: " A 2013. évi általános felsőoktatási felvételi eljárás során benyújtott dokumentum alapján nyelvvizsga jogcímen nem adható többletpont. Kérjük, nyújtsa be az államilag elismert nyelvvizsgával való egyenértékűségről szóló igazolás vagy bizonyítvány másolatát." Nem gondolom, hogy helytelenül jártam el, de akkor mégis, mi lehet a probléma??? Milyen igazolást kellene feltöltenem a meglevőn kívül??? 2 nappal a feltöltési határidő előtt nem jön túl jól ez az egész kavalkád, főleg, hogy jogtalannak tartom. Nincs esetleg valakinek valamilyen ötlete, tapasztalata ezzel kapcsolatban? Köszönöm!

2013. júl. 8. 20:59
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
reggel mindenképpen hívd fel az oktatási hivatalt!!
2013. júl. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:

Nem ártana utánaolvasni a dolgoknak Felvin. Nem bántásból de kb. fél perc alatt megtaláltam:


"Figyelem! A 2013. május 11. után befejezett nyelvvizsga-eljárások (ahol valamely részvizsga május 11. utánra esik) – miután a nyelvvizsga-bizonyítványok kiadása 60 nap – már nem fogadhatóak el a 2013. évi általános felsőoktatási felvételi eljárásban. Kizárólag a kiállított nyelvvizsga-bizonyítvány után kapható többletpont, az akkreditált nyelvvizsgáztatási hely igazolása a sikeres nyelvvizsgáról nem fogadható el nyelvvizsga-bizonyítványként, továbbá az Oktatási Hivatal Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központ sem állít ki nyelvvizsga-bizonyítványt helyettesítő igazolást!"


Forrás: [link]

2013. júl. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
upsz:/
2013. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt, bár nem tetted szebbé az estémet... konkrétan most hullott darabokra a továbbtanulási álmom.
2013. júl. 8. 22:04
 5/44 anonim ***** válasza:

ne add fel, lehet, hogy így is elég lesz! ha nem, akkor jövre újra meg kell próbáni!


amúgy tudom, semmi közöm hozzá, de hogyhogy nem néztél ennek utána?

2013. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
A BME nyelvvizsgaközpontban, miután májusban csak az írásbeli sikerült, annak tudatában jelentkeztem a júniusira, hogy azt még elfogadják a jelentkezéskor. A májusi vizsga eredménye ugyanis később derült ki, mint ahogy a júniusi vizsgára lehetett jelentkezni, így a hölgy, akivel beszéltem azt mondta, a továbbtanulók miatt van arra lehetőség, hogy csak azután fizessem be a pénzt a júniusi vizsgára, hogy a májusinak megérkezett az eredménye. VAGYIS A JÚNIUSI VIZSGÁT MÉG BESZÁMOLJÁK! Ahogyan a leírásban már említettem, a későbbiekben 2000Ft-ot pluszban ki kellett fizetnem, hogy igazolást kapjak a sikeres nyelvvizsgáról, a bizonyítvány kiállítási folyamatáról. Akkor megkérdeztem, hogy a lappal ugyanaz e a teendőm, mintha a bizonyítvány másolatát tölteném fel, mire ugyanez a hölgy azt válaszolta: IGEN. Borzasztóan elkeserít ez az egész eset. Amikor emberek 1-2 ponton csúsznak le a továbbtanulásról, hogy ne számítana 28, főleg, hogy tudom, JOGOSULTSÁGOM LENNE RÁ! Felháborítónak tartom ezt az egész rendszert!
2013. júl. 8. 22:21
 7/44 anonim ***** válasza:
0%

Én sajnállak nagyon.

Rohadt szigorúak.

2013. júl. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
énis sajnálom :((
2013. júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos csak a bizit fogadják el(az igazolást nem)

Akármit mondanak a nyelvvizsga központban.

Bár- igazán elfogadhatnák az igazolást is, hiszen

nem hamisítvány. Nem értem, miért ilyen szigorúak.

2013. júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
Sajnálom :/ Én az ECL-nél voltam áprilisban, ott kiírták a honlapra, hogy a május 11. utáni vizsgákat (amelyeknél valamelyik részvizsga május 11. után esik) már nem fogadják el. Sőt, ha jól emlékszem az oktatas.hu-n is fent volt.
2013. júl. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!