Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azt hallottam, hogy aki egész...

Azt hallottam, hogy aki egész gimnáziumban kitűnő, az kap valami díjat. Tud erről valaki valamit?

Figyelt kérdés

Most voltam 9.-es. 6 osztáyos gimnáziumba járok, nyilvánvalóan 7.-ben kezdtem itt. az 5. év végén sportból 4-es voltam, egyébként az összes félévi és évvégi jegyem 5-ös (a magatartás nem, de az nem számít bele a bizonyítványba).

Tehát a jelenlegi, 6 osztályos gimnáziumomban a magatartás nem számít bele a bizonyítványba, egyébként minden félévi és év végi jegyem 5-ös volt. A kérdésem az, hogy tényleg kaphatok díjat, ha végig kitűnő leszek továbbra is?



2013. júl. 8. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
persze, ha így folytatod, akkor felvesznek egyetemre és díjként kapsz egy többmilliós képzést ajándékba.
2013. júl. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Még nem hallottam ilyenről.

Majd az érettségin brillírozz, akkor lehet kapsz valami elismerő oklevelet.

2013. júl. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk csak általánosban volt "könyvjutalom".

Középsikolában már semmi.

2013. júl. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Elismerest. :)
2013. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk aki az adott évben kitűnő volt, mindig kapott egy kisebb értékű könyvet. Most végeztem, az érettségi eredményhirdető értekezletén a 100 %-os szóbelikért vagy a nagyon kiemelkedő írásbelikért járt oklevél. Az egész iskolai tevékenységet is díjazták. Akinek 4,5 felett volt a tanulmányi átlaga, az kapott egy 1-2ezer Ft-os könyvet. Aki végig kitűnő volt, több országos/nemzetközi versenyen eredményesen szerepelt, az több, mint 10ezres könyvet kapott, meg hát persze az is dicsőség, ha elmondják, hogy x tantárgyból érettségiztél, ebből y emelt szintű volt, de mégis mindegyik bőven 80 % feletti.


És persze nem ez a lényeg, hanem az, hogy felvegyenek az egyetemre... aki kitűnő vagy az akar lenni, az gondolom a továbbtanuláson is gondolkodik.

2013. júl. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen, ezekről tudtam, és köszönöm a válaszokat.

Én alapvetően egy állami díjra gondoltam, mert egy osztálytársam mondta, hogy az ő nagymamája 1 éve kapott, mert a kormány rendeletben rögzítette, hogy mindenki kap ilyet visszamenőleg is. Erről tud valaki valamit? Előre is köszönöm.

2013. júl. 9. 16:34
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
persze, az államnak annyi pénze van, hogy visszamenőleg fizet a kitűnőknek :DD ne nevettess.
2013. júl. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen dij nincs amiről beszélsz. Meg amugyis ha lenne mire mennél vele? 200 ft os oklevél max valami kis 1-2000 ft os vacak emléktárgyacska. Az elismerés a lényeg nem a dij. Bár vannak iskolák akik pénzdijakat adnak. Ezt csak te tudhatod, hisz te jársz abba az iskolába, hogy ők szoktak e adni. De ez sem nagy összeg évente max 5000 FT/ fő.
2013. júl. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ismerősöd nagymamája tanár vagy tanító volt, akkor 40 év munkaviszony után állami elismerést kap, a "kitűnő munkavégzéséért", én ennyiről tudok.
2013. júl. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
max anyukádtól kapsz egy gombóc fagyit jutalomból.
2013. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!