Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Debreceni Egyetem Általános...

A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karán belül az általános orvosi diploma, illetve a Gyógyszerésztudományi Karán belül a gyógyszerészdiploma megszerzéséhez konkrétan mennyi és milyen nyelvvizsgák a követelmények?

Figyelt kérdés

"Idegennyelvi követelmények:

A mesterfokozat megszerzéséhez angol, német, francia, spanyol, olasz vagy orosz nyelvből vagy nemzeti és etnikai kisebbségi nyelvből egy államilag elismert, középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsga vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány, vagy oklevél szükséges."

A felvi.hu-n ezt a leírást találtam mindkét szaknál, viszont szerintem kicsit hiányos, vagy sántít valahol, mert hallottam olyanról, hogy csak angolt fogadnak el mindkettőnél, de olyan hír is eljutott hozzám, hogy mindkettőnél 2 db középfokú kell, más pedig azt mondja, hogy 1 db középfokú és 1 db alapfokú szükséges mindkét szakra. Szeretném "tisztába tenni" ezt az ügyet, mert nagyon bosszant, hogy mindenki mást mond, én meg nem tudom, hogy mi a konkrét igazság.

Aki ezen az egyetemen szerzett orvosi, vagy gyógyszerészeti diplomát, vagy csak hallgató, de tisztában van a követelményekkel, azt nagyon megkérném, hogy segítsen! Nagyon hálás lennék érte.

(Azért azt még leírom, hogy latin nyelvből van egy 4-es emelt érettségim, amerly megfelel egy alapfokú nyelvvizsgának. 5-öst akartam volna elérni a középfokú miatt, de anno sajnos így sikerült.)



2013. júl. 11. 19:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de azt elfelejtettem még leírni, hogy, ha valaki a Szegedi Tudományegyetemen ismeri követelményt, mert ott tanul/tanult, azt is megköszönném.
2013. júl. 11. 19:09
 2/10 anonim ***** válasza:
Én sajnos csak a PTE-ről tudok nyilatkozni, de nem hinném, hogy ezen a téren volna különbség. Egy darab középfokú nyelvvizsga kell a fent leírt nyelvekből, illetőleg egy szakmai középfokú angol nyelvből. Gyógyszerészeten német is lehet a szakmai, de orvosin csak angol.
2013. júl. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tvsz-t néztem, ezt találtam:

ÁOK: "Az oklevél kiadásának feltétele államilag elismert, angol középfokú, C típusú nyelvvizsga letétele."

GYTK: "Az oklevél kiadásának feltétele államilag elismert angol, német vagy francia középfokú, C típusú nyelvvizsga

letétele."

Gondolom hülyeséget csak nem írnak, viszont hátha jön majd valaki aki odajár és megerősít vagy megcáfol..:)

2013. júl. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöld kezek. :)
2013. júl. 12. 12:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Én odajárok, mármint Debrecenbe és egy B2-es kell. Talán Pesrre 2 kell.
2013. júl. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: És akkor Gyógyszerészetire szakmai egyáltalán nem kell? Elég csak egy sima középfokú nyelvvizsga?
2013. júl. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen elég. Van olyan, hohy szaknyelv, de abból nem kötelező nyelvvizsgát tenni, csak ha vqn kedved, de nem lesz. :)
2013. júl. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb hasznos választ! :)
2013. júl. 13. 18:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Pesten két élőnyelvből kell pl: angol + német(b2)!
2015. okt. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kösz -
2019. máj. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!