Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Olvastam itt, hogy valaki...

Olvastam itt, hogy valaki írta, hogy az elsősegély vizsga elején ne menjen be olyan aki keveset tud mert még az elején lelkes a vizsgabiztos és könnyebben megbuktat. Szerintetek ez igaz?

Figyelt kérdés
csütörtökön lesz a vizsgám és nagyon félek,hogy meghúznak.milyen embereket buktatnak meg általában?
2013. júl. 17. 00:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az én tapasztalatom az, hogy kb mindenkit átengednek. elég könnyű.. bár nem szabad elsumákolni, jól jön ha valaki ismeri ezeket. én anno lányos zavaromban egy nagyon alapvető dolgot kifelejtettem, de rávezettek, és utána sikerült a vizsga :D bár egy lány, akivel együtt mentem be, megbukott, de úgy, hogy nagyon alapvető dolgokat sem tudott, amiket józan paraszti ésszel is tud az ember. a sokadik mentőkérdés után köszöntek csak el tőle. szóval elsősegély vizsgán szerintem nem az vizsgáztatók elsődleges célja hogy mindenkit megbuktassanak :) és sok sikert, írj majd hogy mi volt :)
2013. júl. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tény, hogy eleinte még a vizsgabiztosok is frissebbek, de erre nem feltétlen lehet mindig játszani. Ha tudod a stabil oldalfekvést, tudod az újraélesztés betanult lépéseit és logikusan átgondolod, hogy valamilyen balesetben mi lenne az ésszerű megoldás akkor nem lehet baj belőle. Nem kell félni. Nagyon nagy hülyeséget kell csinálnod, vagy nagyon nem tudsz semmit akkor lehet para.
2013. júl. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagy kihívás egy elsősegélyvizsga, ne félj tőle, úgymond józan paraszti ésszel meg lehet csinálni, de nyilván nem árt egy kis tanulás, sőt. De ha jártál tanfolyamra és figyeltél is, elég egyszer-kétszer átolvasni a jegyzeteidet.

Szerintem a vizsgáztatótól függ, de persze ők is elfáradnak a nap végére, ugyan úgy mint bárki, tehát ennek a "legendának" van alapja.

Általában azokat buktatják meg, akik fatális hibát vétenek (például gericsérültet mozgatnak, nyaki ütőeres vérzésre nyomókötést helyeznek - ezeket persze elméletben).

2013. júl. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Anno rengeteget tanultam az EÜ vizsgámra, mert paráztam tőle én is. Azóta is bánom :D életemben nem tanultam magam túl ennyire feleslegesen. Akivel bementem gyerekkel, nem tudott semmit, nem tudta, hogy kell egy ájultat fektetni, aztán rávezette a vizsgabiztos szép lassan. Végül is átengedték. Aztán jöttem én. Stabil oldalban félúton megszakítottak, mondták húzzak szituációt. Kihúztam egy gerincsérültet, kérdezték mit csinálok ilyen helyzetben. Annyit mondtam, hogy "hát a gerincsérülttel nem nagyon csinálok semmit" - köszönöm, ennyi volt :D és már kaptam is a papírt.


Szóval teljesen felesleges agyonkészülni rá. Minimális tudás, és kis magabiztosság bőven elég.

2013. júl. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amelyik városban én vizsgáztam ott nevetséges volt az elsősegély. De tényleg. Valaki azt mondta, hogy a gerincsérültek mozdíthatóak. Hümmögött egyet a vizsgabiztos és átengedték.
2013. júl. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
remélem hogy sikerül majd köszönöm a válaszokat:)
2013. júl. 17. 05:55
 7/8 A kérdező kommentje:
sikerült a vizsga!
2013. júl. 18. 23:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Grat. Mondtuk h nem nehéz
2013. júl. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!