Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan osztályozzák a magatart...

Hogyan osztályozzák a magatartásjegyet? Miért kap az is rosszabb jegyet magatartásból, akit rendszeresen megvernek a többiek a szünetben?

Figyelt kérdés
Ha valakit állandóan szívatnak és szekálnak, gyakorta annak is rossz lesz a magatartásjegye, akár visszaüt vagy visszavág, akár nem. Sokszor meg a szekálók jó tanulók, tehát hiába látják a tanárok, mi történik, nem rontják le a szekálók átlagát egy rossz magatartásjeggyel. Miért?
2013. júl. 17. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, rólad van szó...

Nézd, nem tudom ezt megítélni, mert nem látom az osztályközösséget, nem ismerlek téged sem. Ha megvernek, szívatnak, és nem tudsz kiállni magadért, mert a tanárok is vagy vakok az ilyesmire (bár nem ezt kéne csinálniuk) vagy részrehajlók, akkor inkább válts osztályt, vagy iskolát. Most úgyis nyár van, talán sikerül kicsit keresgélni a sulik között, hátha van olyan, amit megszeretnél, és ami a legfontosabb, hogy egy másik közösségbe kerülsz bele...


Bocs, ha felesleges dolgokat írtam le, hidd el, hogy sajnállak, de ennyi információval csak ilyen válaszra jutott

2013. júl. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

legelső vAgyok


szóval, azt kérded, miért? Lehet, hogy a szívató osztálytársaid átlaga és teljesítménye jobb, és a tanárok jobban honorálják ezt, és szemet hunynak afelett, hogy egy másik fiút (gondolom az vagy, nem?) cs*szegetnek. hozzátenném, ha visszavágnál, és mondjuk sikerülne egyszer neked is jól pofán csapni az egyiket, mondjuk stikában, akkor már lehet, hogy félnének ők is.

ha nem akarsz sulit váltani, akkor tanulj valami olyan sportot, vagy harcművészetet, amivel majd te is ellenfelük lehetnél.

2013. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Sajnos nálunk is a tanár nem veszi a fáradságot, hogy utánajárjon, h valójában ki is a hibás- persze ez nem is mindig egyértelmű- és bünteti azt is, aki a szenvedő fél.Ha súlyos a helyzet, egy új közösség a megoldás, ahol tiszta lappal lehet indulni.
2013. júl. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

D: BWAH! Miért hiszi mindeki, ha felteszek egy ilyen kérdést, hogy rólam van szó?! Írtam talán egy szóval is? Nem. Tipikus magyar felfogás.


Sok ifjúsági regényt olvasok, főleg olyanokat, amik a való életből merítettek, és 11-17 év közöttiek különféle problémáiról szólnak. Erről jutott eszembe egyik ismerősöm, egy fiú, aki ilyen helyzetben volt. Nem, ő nem ütött vissza, nem mert, és nem is akart. Eleve olyan visszahúzódó. Most is az. Hetedikben kezdett nagyon durva lenni a dolog, például lelökték a lépcsőn, összetörték a szemüvegét. egyébként nem volt rossz tanuló, otthon mindig tanult, a dolgozatai is viszonylag jók voltak, csak a szóbeli feleleti rosszak. Órán mindig vizes papírgalacsinokkal köpködték a osztálytársai.


Egyébként most csoporttársak vagyunk a fősulin, és együtt jár a lakótársammal, mivel én lány vagyok, csak sokat van nálunk, ezért sokat beszélgetünk mindenféléről. Úgy került szóba az is, hogy őneki mindig hármas volt a magatartásjegye hatodiktól nyolcadikig, pedig ő semmit olyat nem csinált, amiért ez járt volna. Nem lógott, nem hagyta otthon a tornacuccát, nem evett órán stb.



És ezért nem értem a dolgot. Egyrészt a tanárok látták, hogy mi a helyzet, másrészt még ők is rátesznek egy lapáttal azzal a nyavalyás magatartásjeggyel. Ráadásul nem minden ember olyan, hogy visszaüt. Egy csomóan visszahúzódók, és inkább abban reménykednek, hogy hátha valaki észreveszi, hogy ők bántva vannak, és "megmenti őket".

2013. júl. 17. 11:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Oké, bocs, akkor máskor írd ÉRTHETŐBBEN és konkrétabban! Legjobb tudásom szerint próbáltam neked válaszolni, azt hittem, hogy valami állandóan szekált, nyomoronc fiú a kérdező (már bocs).
2013. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!