Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a tananyag 10. osztályban...

Mi a tananyag 10. osztályban matekból, kémiából, földrajzból, fizikából és irodalomból? Nehéz a 10. osztály? (sima gimnáziumi osztály)

Figyelt kérdés

2013. júl. 18. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kémia: szerves kémia.(szénvegyületek stb.)


Irodalom: Barokk kor, Felvilágosodás.Romantika.

2013. júl. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fizikát nem tudom.

Nekem csak két évig volt (utolsó két év)

2013. júl. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Matekból van algebra és geometria is. Algebrából: másodfokú egyenletek, egyenlőtlenségek. Törtes egyenlőtlenségek. Gyökös egyenletek, egyenlőtlenségek. Egyenletrendszerek megoldási módszerei + különböző fajták. Talán belefér a logaritmus fogalma, de arra feladatokat csak max keveset fogtok venni. Geomból: szöveges feladatok Pithagorasz-tételre. Testek felszíne, térfogata, lap- és testátlói. Szöveges feladatok felszínre és térfogatra. Síkproblémák közül főleg másodfokú egyenlettel megoldható kerület-és terület feladatok.
2013. júl. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a szögfüggvények (szinusz, koszinusz, tangens fogalma, néhány egyszerűbb feladat), de ez 11-es anyag is.
2013. júl. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Még a földrajzot nem tudom.
2013. júl. 18. 17:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha föciből ez lesz a 2. éved, akkor társadalomföldrajz lesz + a globális problémák.

Ezeken belül a világgazdasági folyamatok, gazdasági élet, régiók, országok a világgazdaságban, Magyarország gazdasága

+ Magyarország földrajz, bár ebbe nem kezdtünk bele.


Nekem ez 2 éves tantárgy volt, 10-11. osztályban volt, viszont helyette a biológia 9. osztálytól volt. Szóval kicsit meg voltak kutyulva nálunk a dolgok.

2013. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fizikából a hőtan, különböző hőmérséklettel kapcsolatos változások, illetve a legnagyobb hangsúlyt az elektronika kapja, de vannak az elektronikából adódóan mágneses jelenségekkel foglalkozó anyagrészek is.
2013. aug. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fizika, Hőtan, elektromosság(8.-s tananyag).

Mi év végén elkezdtünk kiegészítő tananyagnak a kvantumfizikát.

2020. szept. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!