Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik SOTÉ-hoz tartozó...

Melyik SOTÉ-hoz tartozó koleszt ajánlod? Markusovszky, Selye vagy a Hársfa lenne az ideális választás egy elsőéves gyógyszerészhallgatónak?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok.

Kollégiumi jelentkezésnél rangsorolhatok - a Korányi Frigyes Szakkollégium (Hársfa) nincs is a listán, de a honlapjukon se írtak jelentkezéssel kapcsolatos tudnivalókat - és most kéne döntenem.


Várom a a tapasztalataitokat!


Előre is nagyon köszönöm!



2013. aug. 7. 00:16
 1/3 A kérdező kommentje:

Közben ismét felnéztem a Korányi Szakkollégium honlapjára, és találtam ott valamit.

De sok minden nem világos nekem ezzel a szakkollégiummal kapcsolatban.

2013. aug. 7. 00:24
 2/3 anonim válasza:
100%
A Markusovszky tömeg kolesz,tipikus fajta. Állítólag a Tömő jobb,bár putri helyen van,de jobb a közeg és csap is van a szobában.:D A Selye tök jó volt régen,ahogy hallottam,voltam ott,két ágyas de elég kis szobákkal, viszont nagyon jó helyen. De most változtatások vannak és oda mindig nehéz bekerülni mert kicsi a létszám.A Hársfa elit koli, oda jól kell tanulnod, és van egy "jófej vagy-e rosta" ami alapján beválogatnak. Asszem egy félévben lehet gyengébb az átlagod, mint 4,0 (vagy 3,5?) de több félévben már nem, mert kirúgnak. Amúgy a kolija jó és 2 ágyas. Remélem vmit segítettem.:)
2013. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, az előző válaszadóhoz hasonlóan öt éve végeztem. Én a mai "tudásommal" a Selye>Tömő>Markusovszky rangsort jelölném meg. A Tömő több szempontból is nagyon gáz (környék + egy panel épület "szépségei"), viszont tényleg nagyon jó közössége van (ez pl. a tanuláskor is _nagyon_ előnyös: jegyzeteket, kidolgozott szigorlati tételeket, tételsorokat lehet szerezni a felsőbb évesektől), szerethető, van olyan évfolyamtársam aki az egyetem elvégzését követően még 3 évig ott lakott. A Markusovszky szerintem több okból is rosszabb, egyrészt az én időmben sem volt jó a közössége, másrészt ott működik/működött alatta az az egyetemi klub, amit mindenki csak "húspiacnak" hívott, tök kétes külsős emberek jártak oda, szóval nem szerettem volna elsősként ilyen helyen lakni.
2013. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!