Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sürgős nem tudok választani,...

Sürgős nem tudok választani, mi különbség a gyakorló ápoló és az ápoló okj képzések között?

Figyelt kérdés

mindkettő okj 54-es viszont néhány helyeken meg azt láttam hogy a gyakorló ápoló okj 52-es. szóval most melyik?

más munkát végeznek? fizetésben van különbség?

külföldre szeretnék mjad menni,oda szinte mindehova okj 54-est keresnek


2013. aug. 7. 09:11
 1/8 anonim válasza:
Szia! Segédápolói munkakörben dolgozom jelenleg, és gyakorló ápolónak beiskolázott a kórház. A különbség annyi, hogy a gyakorló ápoló nem vénázhat, azaz nem adhat vénás injekciót, infúziót, nem vehet vért. Minden más ápolói szakfeladatot végezhet, pl beöntés, muscos injekció, tablettás gyógyszerelés, ételrendelés, ápolási feladatok stb.
2013. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én azt szeretném kérdezni, hogy 54-es okj-s képzésre mindenféle képzettség nélkül, sima érettségivel is lehet jelentkezni? Netán 54-esre csak szakosodni lehet, tudom is én, pl.: a gyakoroló ápoló okj-s képzés után? Előre is köszönöm! :)
2013. szept. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazából azért lenne fontos, mert az első okj-m lenne, és jó lenne, ha rögtön ápoló válhatna belőlem. Mind az anyagiak, mind pedig az idő miatt.
2013. szept. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen az elsőnek a választ !

a második válaszolónak:persze lehet egyből ápoló 3 éves a képzés az új OKJ miatt :S, egyébként hány éves vagy hova valósi? nyelvekkel hogy állsz? mert van egy ingyenes nyelvtanfolyammal egybekötött ápoló tanfolyam OKJ 54-es amire most felvételt nyertem és kell még pár ember ,hátha te is megfelelsz a feltételeknek

2013. szept. 8. 20:03
 5/8 anonim ***** válasza:
19/L, de elokeszitos voltam, szoval ez az utolso evem gimiben. Sajnos. :( Koszonom, es neked sok sikert a nyelvtanulas, es az apoloi palya teren is! :)
2013. szept. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Sziasztok! Hol van ez a nyelvtanfolyammal egybekötött ápoló képzés? Engem is érdekel!
2016. márc. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek egymásra épülő képzések. Először a gyakorló ápolóit kell elvégezni (két év), utána lehet az ápolóit
2016. márc. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szóval nem lehet az ápolói képzéssel kezdeni
2016. márc. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!