Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék hatékonyabban...

Hogyan tudnék hatékonyabban tanulni?

Figyelt kérdés

Képtelen vagyok tanulni, a memóriám képtelen bármit is megjegyezni. Amit más egy óra alatt megtanulna nekem 3-4 óra alatt sikerül, és egy oldalt vagy 10-szer elolvasok, hogy megmaradjon! Nagyon kevés időm van a rengeteg különóra miatt és nem szeretném megismételni a tavalyi évet! Alig aludtam és akár 1 óráig is tanultam, reggel pedig még volt, hogy ennek ellenére is átvettem az anyagot! Most leszek hetedikes és még több tantárggyal kell majd számolnom. Teljesen kikészített a suli és rettegek, ha a szeptemberre gondolok!Ráadásul ilyen iramban csak magolva tudok tanulni, az pedig nem válik a hasznomra mert hamar elfelejtem és ezen sürgősen szeretnék változtatni!


Hogyan tanuljak hatékonyabban? Nektek mi vált be? Hogyan fejleszthetném a memóriámat? Bármit megtennék! Még van két hetem és még azt sem bánnám, ha ezt technikák tanulásával kéne töltenem, ha ezzel javíthatnék a tanulási időn! Kérlek segítsetek! Már sok módszert kipróbáltam, de nem igazán vált be! Hátha itt találok egy megfelelőt... :(


13/L



2013. aug. 19. 16:43
 1/6 anonim válasza:
100%

Szerintem az agykontroll számodra egy jó megoldás lenne.Érdemes beiratkozni egy tanfolyamra,nagyon sok tanulást segítő,memória fejlesztő technikát tanítanak.;)

Itt megtudhatsz bővebb infókat:www.agykontroll.hu

Ha még bármilyen kérdésed lenne ezzel kapcsolatban,nyugodtan írj!;)

2013. aug. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De ugye nem buktál semmiből?

Vagy miért írod, hogy "nem szeretnéd megismételni a tavalyi évet"?-

2013. aug. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát sokféle technika van, és mindenkinek más válik be. Alapvetően, ha jól tudom (suliban hallottam még a pszichológustól :)) háromféle tanulási típus van: vizuális, auditív és mozgásos, de az utolsónak nem biztos ez a neve. Persze ezek ált. kombinálódnak, van akinek egy nagyon domináns, van akinek majdnem kettő azonos erősségű.

A vizuális az, akinek érdemes pl. színessel kiemelve, ábrákat rajzolva tanulni, az auditív típusnak hallania kell, a harmadiknak pedig magának kell részt vennie a tanulásban, vagyis kimondani, leírni, sétálni közben (ezt a részét mondjuk én sose értettem).

A legtöbb ember vizuális típus, és tanulási technikaként is ennek valókat szoktak ajánlani, pl. emeld ki színessel. De próbáld ki, hogy milyen ha felolvasod, felveszed és lejátszod, leírod, zenét hallgatsz hozzá, stb., hátha úgy jobban megragad.

A szövegértés feladatoknál hogy szoktál teljesíteni? Mert még ez is lehet esetleg a gond, hogy nem érted teljesen, amit olvasol.

Minden tárgyat ilyen nehezen tanulsz? Milyen módszereket próbáltál eddig? Hogy szoktál tanulni (asztalnál ülve, fekve, csendben stb.)? Mennyire tudsz közben a tanulnivalóra koncentrálni, elkalandozol közben, esetleg csak a szemed követi a sorokat, de nem fogod fel? Megérted az anyagot, csak nem jegyzed meg, vagy a megértés is elmarad?

Bocs a kérdésekért, csak úgy jobban tudnánk segíteni, ha többet elárulnál. :)

2013. aug. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem nem buktam, csak teljesen kikészített, teljesen egyszerűen elfáradtam, és a szabadidő szó lehetetlenül távolinak tűnt. Csak pár 4-em volt, de ezt nagyon nagy áron értem el, és szó szerint a végkimerülésig tanultam. Köszönöm a segítséget, mindenképpen kipróbálom őket. Egyébként eléggé vizuális vagyok és egy anyagnál sokszor megmarad a lap elrendezése! És rengetegszer tudom helyez kötni a tanultakat ezért is nehéz, szinte lehetetlen leülnöm és megtanulnom egy nagyobb anyagot!!
2013. aug. 20. 09:10
 5/6 A kérdező kommentje:
A tanulási technikákhoz még annyit hogy rengeteget olvasok és nincs gondom a szövegértéssel. És általában könnyebben tanulok ágrajzokat stb., de miután elsősorban nem ilyeneket hanem összefüggő szövegeket kell tanulnom ez nem valami hasznos módszer! Általában asztalnál tanulok, de ha csak olvasnom kell van, hogy csak leülök valami kényelmesebb helyre. Mindenesetre nehezen tudom memorizálni a dolgokat!
2013. aug. 20. 14:37
 6/6 A kérdező kommentje:
És sokszor el is kalandozom, ennek ellenére teljesen megértem a szöveget csak nem marad meg! :(
2013. aug. 21. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!