Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anyukák, apukák! Mi a vélemény...

Anyukák, apukák! Mi a véleményetek erről, hogy a gyerekeknek szeptembertől 4-ig kötelező bent maradniuk az iskolában?

Figyelt kérdés

Az én véleményem az, hogy az a -már bocsánat- barom, aki kitalálta az egészet, annak még gyereke sincs.. A fiam soha nem volt napközis, mindig hazajött, ebédelt, majd szépen megtanult, kitűnő tanuló, minden rendben ment eddig, most lesz nyolcadikos. Nekünk soha nem hiányzott a napközi, igazság szerint én nem vagyok a híve, már csak azért sem, mert ahogy a fiam mondja, sok napközisnek soha nincs kész a házija, nem tanul, csak óra előtt gyorsan lemásolja a házit, és ennyi volt. Meg is látszik az eredményeiken. Természetesen ez csak az itteni helyzet, és vannak kivételek, akinek nem inge, ne vegye magára. És ez nem is a fő szempont, mint mondtam, nem vagyok az egésznek a híve, nekem mindig is fontosabb volt az, hogy amikor hazaérek a munkából, a családommal legyek, azt az időt, amit itthon töltök, együtt tölthessük. Reggel hatkor indulok munkába, háromkor hazaérek, erre a gyerek még itthon se lesz, hanem még javában tartanak a foglalkozások? Na ne! És igen, megint csak elmondom, hogy akinek úgy szükséges, az járassa gyermekét/gyermekeit napközibe nyugodtan, semmi bajom nincs vele, de nekem, nekünk nincsen, ezért igen csak felháborodtam az egészen. Na de mondták, hogy aki akarja, az kérhet felmentést az igazgatótól, ebben az esetben a gyerek ugyanúgy hazajárhat. De valaki mondja már meg nekem: akkor meg mi ennek az értelme? Aki eddig nem járatta a gyerekét, most se fogja... Na persze lehet lesznek olyan igazgatók, akik olyan tahók lesznek, hogy még engedélyt sem adnak. Azért ez már csak nem, de már bármit el tudok képzelni ebben a világban..


Nektek mi a véleményetek?


Köszönöm előre is a választ!



2013. aug. 23. 08:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt még nem írtam le, hogy szerintem napiban nem is lehet annyira koncentrálni, mint otthon nyugalomban.. Továbbá nekem nem hiányzik a menzás kaja sem, minek egye azt a gyerek, amikor van otthon minőségi kaja?..
2013. aug. 23. 08:30
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Én is fel vagyok háborodva. Az én fiam sem ette meg a menzás kaját, hazajött ebédre, a napköziben soha nem volt kész a leckéje. Amikor napközis volt, este mindig tanulni kellett vele, hát akkor mi értelme van? Ráadásul már hulla fáradt volt.

Kérdezném még, aki sportolni jár, azzal mi lesz? Pl. ha háromra, vagy négyre kell mennie. De még ha 5-re, vagy 6-ra, akkor meg nem lesz ideje a tanulásra, mert a suliban nem tanulja meg, az biztos.

2013. aug. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled.
2013. aug. 23. 11:13
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Irsz kikerot minden egyes napra, mivel kulonorai vannak. Biztos lehetsz benne, hogy senki nem fogja ezt ellenorizni. Ez egy lehetseges megoldas. Aztan vagy engedelyezik, vagy nem. Amugy ez eleg nagy kicseszes, en pl. mindig csak otthon, nyugodt korulmenyek kozott tudtam tanulni.

Egyebkent en ertem mit akarnak ezzel elerni, de aki nem akar hazit irni, az igyse ugyse fogja megirni.

2013. aug. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
De akkor ezt most tényleg bevezetik most szeptembertől? Ez biztos?
2013. aug. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igazából én sem akartam elhinni, hogy ez lesz, de tegnap az RTL híradójában is elmondták. Gratuláljunk Hoffmann Rózsának!


Itt találsz róla egy cikket: [link]


Itt pedig a hivatalos dolgok az egészről: [link]

2013. aug. 23. 17:37
 7/11 anonim válasza:
54%
Az én anyukám kiakadt rá mert félt engem ha este hzajövök megerõszakolnak anya és én ettõl félünk. Ti melyik iskolába jártok? Én szilagyi dezso altalanos es kettan nyelvu iskolaba
2013. aug. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
37%
De nekem se volt soha kesz a hazim amikor npkozibe jartam es most mar a legjobb barinommel mek haza
2013. aug. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
De a felsősöknek is ez lesz idén?
2013. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bizony, úgy mondták, hogy az általános iskolásoknak is mostantól kötelező lesz délután négyig iskolában maradni, ha igény van rá, ötig.
2013. aug. 26. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!