Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kikkel érdemes ilyen esetben...

Kikkel érdemes ilyen esetben az egyetemen barátkozni és hogyan?

Figyelt kérdés

Gazdálkodási és menedzsment szakra vettek fel, ma voltam beiratkozáson. Sajnos nem túl biztató volt, amit tapasztaltam. A képzésen 460 volt az államis ponthatár, 2 fő jár csak államira, mindenki más fizetősre, köztük én is, de én dolgoztam azért, hogy összejöjjön a félévre a pénz és a továbbiakban is dolgozni fogok érte, mert a szüleim nem tudnak ilyen téren támogatni.

A teremben azt vettem észre, hogy az ott lévők 95%-a kis elkényeztetett plázacica, fiúk alig voltak, akik mégis azok nagy része szintén elkényeztetett beképzelt díszb**zi.

Mindenki értetlenkedett, nem tudtak csendben maradni, az ügyintéző világosan elmondta a dolgokat, mégis a fél órás beiratkozásból 2 óra lett. (Olyan dolgokat nem értettek, mint pl. volt, aki a bankszámlaszámhoz beírta a bankkártyán lévő számot). 4-en el is késtek, csak a végére értek oda, mert már kora délután elkezdtek inni...

A beiratkozás után a mellettem lévő 2 lányt kérdeztem, hogy mit fognak csinálni a beiratkozás után, mondták, hogy mennek a plázába vásárolni...

Mikor hazajöttem megnéztem a facebook csoportban lévő pár ember adatlapját, mindegyiknél azt láttam, hogy szinte csak bulizós képeik vannak.

Mivel nekem nincs pénzem minden nap bulizni, meg nem is nagyon szeretek, csak úgy a plázában vásárolgatásra sincs keretem, ezért nagyon félek. Nem tudom, hogy így hogyan fogok velük barátkozni vagy hogyan találom majd meg velük a közös hangot. Szerintetek így egyedül fogok maradni az egyetemi éveim alatt? Mit tehetnék? :(


2013. aug. 30. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Legyél türelmes, idővel találni fogsz hozzád hasonlókat is, ha csak egyet-kettőt. Remélhetőleg. :) Egyébként hova nyertél felvételt?
2013. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem feltétlenül kell pont a szaktársaiddal barátkozni. És biztos találsz a szakodon is hozzád hasonló embereket, akár a felsőbb évesek között is.
2013. aug. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem kell feltétlenül a szaktársaimmal barátkozni, még ez az egy dolog nyugtat, hogy lesznek olyan órák, ahol más szakosokkal együtt leszek és talán ők mások. Meg aztán vannak olyan tárgyak, ahol lesznek felsőbb évesek is, talán közöttük már több normális lesz, hiszen egy év alatt talán kihullott a gyengébb része.

Viszont ennek ellenére is félek azért, hogy mi van ha mégsem sikerült senkivel se összebarátkoznom...nagyon nem szeretnék egyedül ülni órákon. :/

Arra gondoltam, hogy az első nap valami normális ember mellé kéne leülnöm, de nem tudom hogyan tudnám kiszűrni a sok ember között, hogy ki a normális, ki mellé érdemes ülni..

2013. aug. 30. 20:12
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Akit szimpatikusnak érzel. Max nem jön be és egy másik órán megint "megpróbálhatod".
2013. aug. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Legyél kicsit nyitottabb. Félrevezető tud lenni, ha az emberről egy-két elhangozott szó és megjelenés alapján mondasz ítéletet. Nekem is sok olyan jó ismerősöm van, akikről első találkozáskor annyit gondoltam, hogy "ez mi?". Beszélgess, ismerkedj meg velük, és nyilván bele fogsz futni pár idiótába, de meglepődsz majd, hogy egyes emberekkel mennyire egy hangon mozogtok, és mennyi közös témátok van. Persze ehhez elsősorban az kell, hogy te se légy egy végletekig zárkózott, előítéletes, antiszociális valaki, mert akkor a normálisabb emberek se tudnak mit kezdeni veled.
2013. aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!