Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

A Corvinus Egyetemre kötelező az emelt szintű matek érettségi?

Még régebben úgy hallottam, h az emelt matek kötelező és mellette meg van határozva, h vagy töriből vagy idegen nyelvből vagy gazdaságtanból középszintű érettségi szükséges. Most kell majd faktot választanom a gimiben, és emelt matekot meg emelt törit választottam. Viszont azon gobdolkozom, h bőven elég lenne nekem egy emeltet is tenni, mivel megcsinálom a felsőfokú nyelvvizsgát is és az fedezi a többlet pontokat. Meg szerintem a két emelt az már kicsit sok lennem, ha elég csak az egyik, akkor a másik faktot leadnám.

Köszönöm előre is a válaszokat! :)

2013. szept. 2. 00:26  Privát üzenet  

A válaszok
Az, hogy miből kell emelt érettségi az a szaktól függ, nem az egyetemtől. [link] -n találsz információkat erről (Szolgáltatások, Egyetemek, főiskolák -> BCE, és itt megtudod nézni az egyes karokon induló szakokhoz milyen érettségi tárgyak lehetségesek, és miből kell emelt.)

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2013. szept. 2. 00:47 Privát üzenet
Ha két emeltet teszel, az többletpontnak számít, viszont a töri érettségi nagyon nehéz, ilyen szempontból talán jobb, ha arra nem mész. Ha faktra jársz, nem vagy köteles emelt szintű érettségit tenni, és fordítva; az emelt érettséginek nem feltétele a fakultáció (de ajánlott), szóval ha szereted a tantárgyat, akkor járhatsz rá :)

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2013. szept. 2. 08:05 Privát üzenet
Bizonyos szakokra kötelező a matek emelt. Ilyen pl. a pénzügy-számvitel, a gazdaságelemző és az alkalmazott közgáz, ha jól tudom, de inkább nézz utána, mert nem akarok hülyeséget mondani. A többi szakra nem kötelező a matek emelt. Én is csak egyből emelteztem+nyelvvizsga és az bőven elég volt. Abból emeltezz, ami könnyebb neked és több pontot tudsz elérni. Egyébként én a matekot javaslom, mert az nagyon fontos lesz a corvinusos tanulmányaidban, a töri nem nagyon. (Vagyis ha töriből emelteznél, mert azt könnyebbnek ítéled, még ne add le a matek faktot ha bírod mindkettőt.)

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2013. szept. 2. 09:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szerintem is érdemesebb a matek, a törit meg maximum emelt szinten tanulom, de majd meglátom, h abból is emelt érettségit teszek-e. Legalább így töriből biztos jól sikerülne a középszint:)

# 4/4Időpont 2013. szept. 2. 22:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért ezt az eredményt adja a pontszámító kalkulátor?
Corvinus és BGF Kereskedelem és marketing szakra milyen érettségi követelmények vannak?
Corvinus egyetem média-kommunikáció szak vagy Pázmány jogi kar?
Már több hete feltöltöttem az érettségimet a felvi.hu - ra, de még mindig csak feldolgozás alatt van, ez normális?
Írt valaki matek közép próbaérettségit a corvinus előkészítőjén?
Ha tavaly a Corvinus kommunikáció szakán 368 volt a ponthatár költségtérítéses formában, akkor - a most már 500 pontos rendszerben - mennyi lesz várhatón?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!