Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Corvinus Egyetemre kötelező...

A Corvinus Egyetemre kötelező az emelt szintű matek érettségi?

Figyelt kérdés

Még régebben úgy hallottam, h az emelt matek kötelező és mellette meg van határozva, h vagy töriből vagy idegen nyelvből vagy gazdaságtanból középszintű érettségi szükséges. Most kell majd faktot választanom a gimiben, és emelt matekot meg emelt törit választottam. Viszont azon gobdolkozom, h bőven elég lenne nekem egy emeltet is tenni, mivel megcsinálom a felsőfokú nyelvvizsgát is és az fedezi a többlet pontokat. Meg szerintem a két emelt az már kicsit sok lennem, ha elég csak az egyik, akkor a másik faktot leadnám.

Köszönöm előre is a válaszokat! :)


2013. szept. 2. 00:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy miből kell emelt érettségi az a szaktól függ, nem az egyetemtől. [link] -n találsz információkat erről (Szolgáltatások, Egyetemek, főiskolák -> BCE, és itt megtudod nézni az egyes karokon induló szakokhoz milyen érettségi tárgyak lehetségesek, és miből kell emelt.)
2013. szept. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha két emeltet teszel, az többletpontnak számít, viszont a töri érettségi nagyon nehéz, ilyen szempontból talán jobb, ha arra nem mész. Ha faktra jársz, nem vagy köteles emelt szintű érettségit tenni, és fordítva; az emelt érettséginek nem feltétele a fakultáció (de ajánlott), szóval ha szereted a tantárgyat, akkor járhatsz rá :)
2013. szept. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bizonyos szakokra kötelező a matek emelt. Ilyen pl. a pénzügy-számvitel, a gazdaságelemző és az alkalmazott közgáz, ha jól tudom, de inkább nézz utána, mert nem akarok hülyeséget mondani. A többi szakra nem kötelező a matek emelt. Én is csak egyből emelteztem+nyelvvizsga és az bőven elég volt. Abból emeltezz, ami könnyebb neked és több pontot tudsz elérni. Egyébként én a matekot javaslom, mert az nagyon fontos lesz a corvinusos tanulmányaidban, a töri nem nagyon. (Vagyis ha töriből emelteznél, mert azt könnyebbnek ítéled, még ne add le a matek faktot ha bírod mindkettőt.)
2013. szept. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem is érdemesebb a matek, a törit meg maximum emelt szinten tanulom, de majd meglátom, h abból is emelt érettségit teszek-e. Legalább így töriből biztos jól sikerülne a középszint:)
2013. szept. 2. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!