Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az az "általános műveltség"?

Mi az az "általános műveltség"?

Figyelt kérdés

- Mit jelent ez a kifejezés?

- Ki határozza meg, hogy mi tartozik bele?

- Hogyan változik? Ki változtathatja meg a jelentését, ki aktualizálhatja?


Egyáltalán mit kell nekem tudnom, hogy én általánosan művelt legyek? (Örülnék valamilyen listának, hogy mindent meg tudjak tanulni, ami kell ehhez.)


Köszönöm a segítséget.


2013. szept. 14. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Általánosan művelt az a személy, aki bármely beszélgetéshez merően hozzá tud szólni. Szerintem itt a bármelyt lehet finomítgatni, mivel függ a beszélgetőpartnerektől. Rengeteg dolog tartozik ide. Kezdve a leghíresebb festők, szobrászok, művészek korban elhelyezésétől, az egyes országok jelenlegi gazdasági helyzetéig. Lista nincs, ezt megtanulni nem lehet, úgy, hogy na akkor most leülök, és általánosan művelt leszek. Ez folyamatosan szivárog be az agyba (már akinek beszivárog). Hírek olvasása, könyvek olvasása (lehet, hogy nem értesz a biofizikához, de ne állj kukán, ha valaki mondja, hogy elolvasta Kosztolányi egyik művét) segít ezen. Nagyjából erről van szó, legalábbis szerintem, és lehet, hogy sok kivetni való van abban, amit írtam, de remélem tudtam segíteni. :)
2013. szept. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy az egyén rendelkezik egy triviálisnak nevezhető tudásalappal. Ez nem egy meghatározott dolog, sok minden esik bele, de pl. bele tartozik ismertebb festmények felismerése, természettudományok alapjainak ismerete, történelmi ismeretek, olvasottság. Tanulni nem lehet, ellenbem sok olvasással, érdeklődő világnézettel kialakul.
2013. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Tudj helyesírni, ismerd a "Toldi"-t, nagyjából az a az anyag, ami az érettségin követelmány-
2013. szept. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Jav. követelmény

Tehát, hogy ne teljesen "tudatlan" legyél-

Pl.Ismerd egy picit a Bibliát is és abból történeteket

Tehát az európai kultúráról tudj (alap)dolgokat

2013. szept. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Mindnyájan írtatok példákat.

Ha valaki nem ismeri pl. a Toldit az nem művelt? (Tegyük fel élt egyszer egy híres amerikai ember, aki nem halott róla. Azért ő még művelt lehetett, nem?)


Engem az érdekel, hogy az emberi fajra nézve mi ez, nem csak a magyarokra.


Pl. hogy tudd a négy matematikai alapműveletet használni az első 100 szám esetén, az valószínűleg benne van. És ez érvényes lehet minden jelenleg élő emberre, elhelyezkedésétől, nyelvétől függetlenül.


Ezért gondolom azt, hogy pl. a Toldi nem az alapműveltség része. Sokan ismerik a Kárpát-medencében és a környékén, de az emberiség számára nem alapműveltség.


Csak akkor még mindig az a kérdés, hogy mi az? Olyan, mintha mindenki maga döntené el ezt a kérdést, ha rákérdeznek. Ha mindenki maga dönti el az eddig elsajátított ismeretei alapján, akkor a fogalmat hogyan is lehetne objektíven megmagyarázni?

2013. szept. 14. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!