Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt ember aki 3as középisk...

Van itt ember aki 3as középiskolás tanuló volt és sokra vitte az életben? (jól fizető munkahelyre gondolok) Leírná mivel foglalkozik és mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Nem kibújni szeretnék a tanulás alól. Rengeteget tanulok egy jó középiskolában, de annyira rossz helyzetben vagyok, mert a tantárgyak amiből jó vagyok ellentéteik egymásnak, és most 10.ben lesznek 3asaim. Van valaki aki boldogult az életben hasonló helyzettel? Mit csinált és hogyan? köszönöm
2013. okt. 21. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Einstein is megbukott matekból, és mi lett belőle?

József Attilát is "eltanácsolta az egyetem fura ura" = kirúgták, mire ő: "népemet nem középiskolás fokon fogom tanítani" volt a válasza, és megcsinálta!!!!


Engem a közgében (=középiskolában) 3,ik osztály végén statisztikából akartak meghúzni, az igazgató volt, aki kiállt mellettem, így megkaptam a kegyelem-kettest. Érettségi után az első munkahelyemen statisztikus munkakörben helyeztedtem el, az élet, a gyakorlat teljesen más, mint amit az iskolában beléd sulykolnak. Persze ahhoz, hogy megkapd a bizonyítványt, azt is meg kell tanulni, de sok mindent fog tanulni, amit utána soha az életben nem kell tudnod alkalmazni. (Pl. technológiából a vasgyártás!) Röhej, az aktakukacoknak = közgében vasgyártás ismeretekkel tömni a gyerek fejét!

2013. okt. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
apukám, szakmunkásba járt, nem voltak túl jók a jegyei tudtommal. Ma sikeres üzletember,saját vállalkozást irányít. Szóval semmi sem lehetetlen
2013. okt. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon ösztökélő válaszok voltak! Tényleg sokat segítettetek. Ki kell tartanom, még ha néha fel is akarom adni az egészet
2013. okt. 21. 20:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha olyan tárgyakkból vagy gyengébb, amit magolni kell, hát ülj neki és magold be.

Ha olyanból vagy gyengébb, amit elég, ha a logikáját megérted, utána már képes vagy alkalmazni, akkor feküdj rá arra, hogy a lényegét megértsd, és attól kezdve nem lesz problémád.


Mi anno 41-en voltunk az osztályban, ebből kb. 14-15 fő a környező tanyavilágból !!!! és nem is községből, faluból jártak be a közgébe naponta. Hazamentek, kihajtották a libát a mezőre legelni, vitték magukkal a tankönyvet és közben tanultak másnapra!!!!

Akkor mondtam, ha ők ott képesek megtanulni azt a q@rva statisztikát, akkor városi lány létemre én sem lehetek hülyébb náluk, nekem is sikerülnie kell!!!!

Csak le kell ülni, neki kell állni, meg kell csinálni!!!

2013. okt. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
József Attila semmire se vitte, egész életét nyomorban élte, éhezett. Egy elmebeteg kommunista volt, emiatt Horger Antal (hálistennek) eltanácsolta, majd sok értelmezhetetlen, a korban elítélt verse után öngyilkos lett. Szerintem nem érdemes az ő életútjával példálózni.
2015. febr. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ötös mekkora gyökér. :D Látszik, hogy apuka-anyuka beadott neki egy légből kapott ötletet, és azt viszi tovább.
2016. szept. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!