Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ANGOL. Ebbe a mondatba ( én...

ANGOL. Ebbe a mondatba ( én írtam ) valaki megtudná mondani mi a hiba? Mert biztos van benne.

Figyelt kérdés
Some years ago there were more man who were teacher,but now there’s a few man teacher,because the payment is not soo good,and they searched a job which paid more.
2013. okt. 27. 13:10
 1/2 doracell ***** válasza:

Ami tényleg javítandó:

Some years ago there were more MEN who were teacherS,but now there ARE FEW MEN teacherS,because the payment is not SO good,and they (/MEN) TRY TO FIND a job which paYS more.


few: kevés (nem elég)

a few: néhány (több, mint a semmi)


Ami csak stilisztikai 'kötözködés'/ szépséghiba:

because the SALARY is not SO good,and MEN TRY TO FIND JOBS which ARE BETTER PAID.

Az elején lehet THERE USED TO BE a 'there were' helyett, és persze még tovább is lehet csiszolni, de ennyi szerintem bőven elég.

2013. okt. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítségedet :)
2013. okt. 27. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!