Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit ér, egy 'csúszással'...

Mennyit ér, egy 'csúszással' megszerzett műszaki diploma?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem gépészmérnöki szakot , és nem azt mondom , hogy nem megy , az évfolyamon kb. az erősebb középmezőnybe sorolnám magam , de azt már most látom , hogy ez azért nem lesz gyerekjáték és simán előfordulhat , hogy egyszer valami nem úgy jön össze valamelyik tárgyból , ahogy kellene és akkor lőttek a mintatantervnek.


Műszaki középsuliban jártam , van egy szakmám is , meg nyelvvizsga , szóval elvileg már dolgozhatnék is. Ez egyfelől megnyugtató , másfelől döntésre késztet. Vagy még most az elején otthagyom az egyetemet , vagy mindenáron végigcsinálom , akár csúszásokkal is.


A munkaerő piacon van esélye annak , aki nem mintatantervvel csinálta végig , egyáltalán egy 'átlagos' munkahelyen sokat számít ez , vagy örülnek ha akad valaki ? Megéri mindenáron végigcsinálni szerintetek ?


Igazából úgy jöttem , ide , hogy nagyon komoly motivációm volt , de ez most egy kicsit alábbhagyott ( a tanárok hozzáállása , tananyag milyensége .. stb miatt) De azt is tudom , hogy az elején szándékosan próbálják megtörni az embert , később se jobb , csak gondolom akkor az ember már nem vesz mindent úgy a lelkére , mert megedződik.


Kösz a válaszokat !

Jöhetnek privátok is !



2013. okt. 31. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Nálam netto 76000,két műszakban!
2013. okt. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt azt jelenti , hogy te csúsztál , és most ennyit keresel ?
2013. okt. 31. 17:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az első csak hülyéskedett...

Annyira nem veszik figyelembe a mintatervet szerintem, akkor már inkább a diplomát, hogy hányas stb.

Nagyon kevés az az ember, aki csúszás nélkül végig tudja csinálni a gépészmérnökit. Amúgy hova jársz?

2013. okt. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát remélem , hogy csak hülyéskedett , mert kicsit megállt bennem az ütő. Miskolcra járok.
2013. okt. 31. 18:03
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Nyugodj meg! Az egyik legnehezebb szakmát választottad.


Ezt szinte senki nem tudja csúszás nélkül végigvinni. A munkáltató pedig nem azt nézi, hogy te milyen diplomát szereztél, és hányassal. Ez senkit sem érdekel.


Egy állásinterjún nem az számít, hogy hányas vagy, tudj hozzászólni ahhoz a mérnöki munkához, ahová jelentkezel.

A tudásodat fogják tesztelni.

2013. okt. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Másodéves gépész hallható vagyok(Győrben), kitűnő érettségivel, nyelvvizsga, országos 10-en belüli helyezéssel(OMTV, SZÉTV), és vért hugyozok az elejétől kezdve, és így sikerült eddig minden tárgy, és most a 3. félév még nehezebb mint az eddigiek, úgyhogy megnyugtatásképpen ez egy általános helyzet meg kép. Aki csúszás nélkül megcsinálja(kb 20-30%) vagy esetleg minden tárgy elsőre sikerül(kb 5%) az nagyon tehetséges mindenből(matek, fizika, szakmai), nagyon kitartó és szívós ember, és rohadt szerencsés is. Úgyhogy nem kell attól félni, hogy kevesebbet érne ha csúszással végez az ember. Legtöbb helyen nem is kíváncsiak ilyen információkra.
2013. okt. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
45%

BME gépész BSc-t csináltam géptervező szakirányon, 1.5 év csuszással. Érdekelt a szak, nem voltam iszákos csavargó iskola mellett. Csak eleve nagyon gyenge gimiből jöttem és ilyen magolós fajta strébernek neveltek otthon. Az egyetemen kezdtem el használni az agyamat. Ja meg hát voltak durva depressziós dolgaim és hát ezek mellett nagyjából csoda is, hogy egyáltalán el tudtam végezni a szakot.


Viszont csöbörből vödörbe, mert a végzés óta nem találtam állást, AZAZ MÁR MÁSFÉL ÉVE VAGYOK MUNKANÉLKÜLI! Na jó, igazából csak március óta van diplomám és azóta merek állást keresni, mert addig nyelvet tanultam meg havajoztam. De azóta jelentkeztem már számtalan állásra (alsó hangon 100), voltam rengeteg állásinterjún, de SEHOVA SEM KELLEK!


És akkor más, gyengébb iskolában végzett ismerősöm meg ilyen nagy multi cégeknél vannak benn NYELVTUDÁS NÉLKÜL, mint pl Audi, Festo. De mondom, olyan szinten buták, hogy semmi normális CAD rendszert nem tanultak. Csak AutoCAD-ben rajzoltak pár tárgynál. Én meg Pro/E-t Solidworksot vágom nagyon, angolul is beszélek aztán mégse kellek sehova. Mert szerintem szimplán pofára veszik fel az embert!


Egyik gyerek, aki a Festo-nál van pl egy vidéki müszakivizsga-centrumban votl szakmai gyakon. Aztán így, NULLA tapasztalattal vették fel a Festo-hoz, diploma és nyelvtudás nélkül fél év álláskeresés után!


Én meg lassan már utcaseprőként fogok kikötni közmunka-programban, télen.

2013. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat !! Utolsó , te pedig remélem hamarabb találsz valami jó munkát !


Jöhetnek még válaszok !

2013. nov. 1. 10:22
 9/10 anonim válasza:
0%

Jaj hát ez a müszaki pálya egyébként nagyon spártai dolog. Tehát a leginkább nagy határozott állat testfelépitésű zseniket várnak el. Leginkább ilyen Tony Stark lenne az elvárás, csak képzelj hozzá még 10 centi magasságot meg pár kiló izmot.


Ha csusztál, az rögtön ugy jön át, hogy egy lusta semmirekellő alak vagy, aki lényegileg alkalmatlan tartani az iramot és határidőre dolgozni.

2013. nov. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sosem értettem, amikor azt mondják csúszással is ugyanannyit ér, de ezzel a megállapítással a nem csúszó hallgatót értéktelenítik el. Vegyük már figyelembe, hogy igenis ismerjük el azt, aki valóban csúszás nélkül csinál meg valamit, ha meg hozzá párosul valami OTDK eredmény, vagy bármi más, akkor adjuk meg a tiszteletet neki, igen tehetséges, abba a pár %-ba tartozik, és igen, csúszással mégis csúszással van elvégezve, nem egyenértékű azzal, aki időben megcsinálta.

Manapság jellemző az emberekre, hogy a 2-es: nem baj, lényeg, hogy megvan, ugyanolyan jó mint az 5-ös, 5-ös: mindenki tudta, hogy ez lesz,ezen nem csodálkozunk.

2020. dec. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!