Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülők és tanulók! Budapesti...

Szülők és tanulók! Budapesti kollégiumok közül melyek a legjobbak? Váci Mihály vagy József Attila kollégiumról hallott valaki? Vélemény?

Figyelt kérdés

Olyan kollégiumba szeretnék költözni, ahol max. 4-en vannak egy szobában és nem emeletes ágyakon kell osztozni. :)

Ez a 2 kollégium jöhetne szóba, de egyikről se hallottam túl sokat.



2013. okt. 31. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:

ezekről nem tudok véleményt mondani, de miért csak ez a kettő jöhet szóba?


gondolom lány vagy.

2013. okt. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azért, mert olyat keresek mindenképp, ahol okj mellett is maradhatok.... és csak erről a kettőről hallottam eddig.

Igen, lány. Más kollégiumról tudsz valamit?

2013. nov. 1. 12:03
 3/10 anonim válasza:

Szia!

Én a Váciban lakom, most második éve, tavaly költöztem oda, én is OKJ-t csinálok.

Egy szobában négy ember lehet, nincsenek emeletes ágyak. Azzal számolni kell, hogy nagyon kicsi a szoba, bent van a négy ágy, egy asztal, a falban vannak a szekrények, két szék és kész. Ha négyen vagytok, akkor elég zsúfolt tud lenni, főleg reggel, ha mindenki egyszerre kel.

Minden emeleten vannak mosdók, zuhanyzók, van konyha, mikróval, villanytűzhellyel, van mosókonyha, ahol ingyen lehet mosni, nincsen díja, egyik emeleten van mosógél adagoló automata (200 Ft)

A kolinak van könyvtára, edzőterme pár géppel (nem tudom mik, nem voltam lent.

Amit fontos, hogy nem számít hány éves vagy, van egy nevelőtanárod, akinél több társaddal csoportban vagy. Nevelőtanártól függ milyen gyakran van csoportfoglalkozás, az mennyire komoly stb. Kimenőt is tőle kell kérni, 23 órásat vagy éjszakásat, megint csak a tanártól függ, hogy ad-e, mi a rendszer nála. Ha dolgozol, akkor adnak pl mindig, legalábbis nekem soha nem volt bajom. Az évben részt kell venni bizonyos számú kollégiumi rendezvényen.

Ha első OKJ, akkor nincsen kollégiumi díj, étkezést kell fizetni. Ha második OKJ akkor havonta kilencezer forint, ha jól tudom.

Én szeretek itt lakni, egyébként. JÓ nevelőtanárom van, szeretem a szobatársaimat.

Itt viszonylag szigorúan vannak a dolgok, de valamit valamiért. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan.

2013. nov. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

BEKK-et is nézd meg, ott lánykoli van, vagyis nagy eséllyel oda dobnak be. 4 épület van egy helyen egyébként.


Jók a körülmények, hasonló a felosztás mint amit az előző írt. Jól szigetelő ablakok, jó ágyak.

2013. nov. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Huh köszönöm a hosszú leveledet :) ! Még átgondolom... :)


Utolsó! Neked is köszönöm, szimpinek tűnik:)

2013. nov. 3. 21:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

azért azt vedd figyelembe, hogy kimenő szempontjából a BEKK az ami simán elsöpri az összeset.


Ugyan a Váciban is, meg mindenhol benne van a napirendben hogy nappal is kell kimenő, de a BEKK-ben egészen 8-ig kintlehetsz, senki nem kérdezi meg, hova mész.

2013. nov. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, igen..ez fontos szempont, mert dolgozok is...

bar gondolom ebben az esetben kerhetek 10-ig egy ket

alkalommal. :) Egyelore meg a videki lakcimemet intezem,

de valoszinuleg hamarosan bekoltozok oda. :)

2013. nov. 4. 11:27
 8/10 anonim ***** válasza:
ha dolgozol, akkor akár hajnalban is adnak állandó kimenőt. 10-ig mindenféleképpen kérhetsz.
2013. nov. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Még egy kérdésem lenne hozzád:

Azt írták, hogy vidéki állandó lakcím a fő feltétele a beköltözésnek.

Jelenleg budapesti vagyok, de nagymamámhoz fogok költözni vidékre.

A lakcímkártyán tartózkodási helynél szerepeljen vagy lakóhelynél?


Ez a kettő lesz majd, ha csináltatok újat...

Felhívtam a titkárságot, azt mondták h lakóhely kell hogy vidéki legyen, nem a másik.


Ha te is oda jártál/jársz, neked hogy van ez a része?:)

2013. nov. 4. 17:55
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem a lakcímem vidéki, az ideiglenes meg a kolesz, egyébként neked is így kellene lennie ezért most szaladgálos dolgod lesz, mert ez azért minden kolinál követelmény.


Elsőnek át kell nevezned a lakcímed a vidéki címre, majd ha felvettek ki kell töltetned egy lapot, amivel bejelented az ideiglenes lakcímedet is.

2013. nov. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!