Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék szorgalmas lenni?

Hogyan tudnék szorgalmas lenni?

Figyelt kérdés
mindig befejezetlenül hagyom a feladataim a tanulmányaim, most nyáron szeretnék napirendhez és időhöz igazodni a kötelező olvasmányokat rendesen elolvasni, de a semmi feladatomat sem tudom rendesen elvégezni mert lusta vagyok kitartás nélkül... mit tegyek?? hogy szorgalmas legyek, és ne adjam fel könnyen. és legfőképp ne unjak bele a dolgaimba és napirendet állítsak elő. segítsetek. sport, tanulás pihenés is legyen a napomban hasonlók.kicsit bonyolultan fogalmaztam de remélem értitek
2008. júl. 8. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Én tökéletesen értem, hogy mit érzel. Ugyanilyen vagyok én is, pedig nekem már nincsenek kötelező olvasmányaim (31 éves vagyok). Szerintem ez gyógyíthatatlan :-)

Mégig sikeresnek mondhatom magam a munkámban (bár két főiskolát abbahagytam :-)). Talán arról van szó, hogy amikor épp lelekesedünk valamiért, akkor nagyobb energiával csináljuk, mint más, következetes és kitartó emberek. Én már megszoktam, és elfogadtam így magam, ezt javaslom neked is.

Persze nyugodtan alakíts ki a nyárra egy napirendet, mire kezdődik a suli, már úgyis a múlté lesz! :-D

2008. júl. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sem lehet ezen változtatni. Én is próbálkoztam napirenddel, de tök feleslegesen. Még rosszabb is volt, mert a tanulásnál csak a szórakozásra, pihenésre gondoltam, szóval semmit sem haladtam a tanulással... Nyáron meg még rosszabb: süt a nap, mindenki kinn van a szabadban, strandon. Ááá... elképzelve is túl jó dolgok ezek a tanuláshoz képest :-)
2008. júl. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Irtózatos lelki erő kell ahhoz, hogy leülj, és tanulj... Tudom magamról, én is egyetemista vagyok, és sokszor nekem is nehezemre esik a tanulás, főleg akkor, ha olyan tárgyról van szó, amit utálok (van egy pár). Viszont amikor már szinte menthetetlennek tűnik a helyzet, akkor hirtelen úgy megugrik az adrenalinszintem, hogy a vizsgára villámgyorsan fel tudom szívni magam. Ez szerintem lelki alkat kérdése. Én is próbálkoztam már a napirendes módszerrel, csak az volt abban a hiba, hogy mindig jött egy irtó fontos és halaszthatatlan megoldandó feladat, hogy-hogy nem éppen akkor, mikor elhatároztam, leülök olvasni a szigorlatra. :P

Most már nem is idegeskedem ilyenek miatt: elfogadtam magam olyannak, amilyen vagyok, és szerintem te is jobban járnál, ha nem lázadnál a természeted ellen. :)

2008. júl. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kicsit elkeserítettetek, ugyanis egósan hangzik de az ország egyik legjobb iskolájába járok, és elég szarok a jegyeim pedig amíg nemvolt iylen a természetem vagy nemjött elő rendesen országos versenyeket nyertem. Semmi nincs amivel erre szoríthatnám magam? a tanulásra? és céljaim elérésére.?
2008. júl. 9. 10:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Például segítene, ha alakítanátok egy tanulókört. Ketten-hárman összeültök, együtt tanultok és egymás kérdéseire válaszoltok. Nekem csodákat tett. Azzal is előbbre vagy, ha a homályos pontokat megvilágítják és azzal is, ha te magyarázod el másoknak, amit nem értenek.

Ja, célszerű az ilyet könyvtárba szervezni, mert különben nagy valószínűséggel röhögcsélésbe fajul.

2008. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
nem tudom... tanulásnál én mindig azt szoktam csinálni, hogy elötte bemesélem magamnak, hogy az amit tanulni fogok, az milyen hasznos számomra( még ha nem az, akkor is keresek vmi indokot) és utána már sokkal jobb kedvel tudok tanulni...
2008. júl. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Egyet mondok. Agykontroll... :) az biztosan segít...
2008. júl. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nekem egy tanulássegítő agykontroll készletem is van. és meg is csináltam. amúgy erős 4-es tanuló vagyok csak szorgalmamnak kéne lenni nekem ahhoz adjatok ötletet mivel szoríthatnám rá magam arra hogy leüljek és megtegyem.
2008. júl. 13. 19:09
 9/10 anonim válasza:
100%
Azt írod, régebben nem voltál ilyen. Akkor szerintem szedd össze nagyon az akaraterődet és csakazértis próbáld meg. Kellő erővel át tudod verekedni magad a lustaságon. Én is ilyen vagyok, és nagyon oda kell figyelnem, meg keménynek lennem.
2008. júl. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Gondold végig, hogy mi a célod a tanulással... Ha a cél lebeg előtted, és azt nagyon szeretnéd elérni, akkor menni fog, és szerintem ne a jó jegy legyen a célod, hanem az, hogy azzal a tudással te majd fogsz tudni olyasmit kezdeni, amire szükséged van. (de hülye mondat lett ez...)

Legyen valami előtted, ami erőt ad a küzdéshez...


Remekül megfigyelhető ez a jelenség az olyan filmeken, ahol a főhősünket érte valami csapás (pl. megölték a családját), és elhatározza, hogy megbosszulja. Nos ezután felkerekedik, elmegy messzire, esetleg valami legendás mesterhez, akinél megtanul harcolni, éjjel-nappal edz, majd belehal, de a célja miatt végigcsinálja. Aztán egy idő után visszatér és mindenkit lever...

Ajánlom ebben a témában meghallgatásra a Zsolti a béka című számot... :)

2008. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!