Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Phd. Hallgatóknak hogy...

A Phd. Hallgatóknak hogy telnek, milyenek a Phd-képzés évei?

Figyelt kérdés
Nyilván kutatnak, meg oktatnak, de a képzésük keretein belül milyen plusz tudással gazdagodnak (tanítják még őket vagy csak a kutatás során tanulnak)? Mennyire sűrű a hetük (főleg miket csinálnak)? A többség mennyire szeret tanítani?

2013. nov. 4. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

A tudás amit magadra szedhetsz gyakorlatilag végtelen, míg az időd az nem. Itt amit tanulsz az lényegében a kutatás maga.

A tanításért én speciel nem vagyok oda mert csak az időmet veszi el amit hasznosabban is el tudnék tölteni.

2013. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Magukon az órákon túl sok újat nem tanultam, talán csak szemléletet, látásmódot. A legértékesebb az volt, amikor egy-egy professzor, akadémiai doktor saját életéből osztott meg példákat. Én szerettem tanítani (tanársegédként és kutatóként voltam PhD hallgató).
2013. nov. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És Phd után hol dolgoztatok? Mennyire számított a Phd végzettségetek? Sokan maradnak egyetemen tanítani a Phd-esek közül?
2013. dec. 14. 17:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Én később kezdtem el a PhD-t, mint az átlag. A munkahelyi vitám már megvolt, doktori szigorlat és nyilvános védés előtt állok. Van egy kutatóintézeti teljes és egy egyetemi oktatói félállásom.
2014. jan. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én PhD-s évfolyamomon tizenöten indultunk és ketten fejeztük be a három év alatt, azaz rendes időben abszolutóriummal, egyvalaki pedig valami rövidebb csúszással. Utóbbi "csúszó" kolléga és én nyújtottunk be értekezést. Mi tanársegédként oktatunk.
2014. jan. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És azok, akik jelentkeznek ilyen képzésre, általában mi vezérli őket? Kutatók szeretnének lenni vagy magas pozíciójú állás reményében kezdenek neki a képzésnek? A Phd. megszerzése és a tanítás mellett, szoktak dolgozni mondjuk cégeknél, csak úgy simán a szakterületükön? Ha a képzés alatt nem dolgoznak, az nem jelent hátrányt később (munkatapasztalat miatt)? Akik nem végezték el a képzést azokkal mi lett végül? Fejlesztéshez, kutatáshoz elengedhetetlen a Phd. vagy anélkül is lehet valaki kutató-fejlesztő?
2014. jan. 20. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!