Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen erők hatnak az egyenes...

Milyen erők hatnak az egyenes vonalú egyenletes mozgást végző autóra? Nevezd meg őket!

Figyelt kérdés
légyszi segítsetek. 2 erőt felismertem (súrlódási és nehézségi erő, vagyis a súly), de ezeken kivül még kellene 2 darab erő. melyek azok? Értelmes válaszolóknak megnyomom a zöld gombocskát :) köszi :)

2013. nov. 17. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:

A súly NEM hat az autóra, a súly az, amivel az autó nyomja a földet (a nehézségi erő hatására), ennek ellenereje hat az autóra, amivel a föld nyomja az autót: a tartóerő.


Ha az autó egyenletes mozgást végez, az azt jelenti, hogy a ráható erők eredője 0. A tartó erő és a nehézségi erő kiütik egymást szóval ezzel nincs gond, de akkor a surlodási erő megmarad. Tehát biztos van egy erő, ami a surlodási erővel ellentétes irányítású, de mérete megegyezik. Ez a negyedik erő, aminek nincs speciális neve tudtommal.

2013. nov. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi :) tehát akkor melyik az 4 erő, amit felsoroltál? igy értetted-e?:

1. Súrlódási erő

2. tartó erő

3. Gravitációs erő

4. Nincs neve

van még egy kérdésem: az alábbiak közül még lehet valamelyik helyes megoldás: nyomó erő, visszaható erő?

2013. nov. 17. 14:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát én nem ismerem a tananyagot, nem tudom milyen példa, nyilván attól is függ a válasz. Ami a gravitációs nehézségi erőt illeti, az valóban egy összevont térfogati erő, ami a súlypontban hat, de a tartóerő, ami ezt kiegyenlíti, az a négy keréken oszlik el, és a kocsi súlyeloszlásától függően eltérőek lehetnek, szóval ez négy erő. ezek az erők ráadásul nem is pontszerűek a gumi benyomódása miatt, és igazából a kocsira nem hat se tapadási , se csúszási súrlódás, hanem úgynevezett gördülési súrlódás hat. Ezen kívűl természetesen közegellenállási erő, és a levegő légnyomása is hat, hiszen nem légüres térben mozog gondolom. És ha van benne vezető, akkor az ő súlya is a kocsira nehezedik!
2013. nov. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Visszaható erőről nem hallottam még, de abben esetleg lenne ráció. Nyomó erő biztos nem. Azt megint a kocsi fejti ki a földre.
2013. nov. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de a levegő nyomja a kocsit. én úgy értettem. hiszen a levegőnek s van nyomóereje, nem?
2013. nov. 17. 15:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igen. Meg akkor légellenálás is van. De ezek egyrészt nem olyan lényeges alapvetően másrészt akkor már jóval 4-nél több erőnk van.


Merem állítani, hogy ez egy egyszerűsített feladat, ahol a kocsi egy pont és vákumban játszódik. Kétlem, hogy a levegő által kifejtett erőkre kíváncsiak, de csak te tudhatod, hogy mire gondolt a feladó pontosan

2013. nov. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!